REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jasełka z Pierwszą Damą

Kultura

Uczniowie, nauczyciele i rodzice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie mieli zaszczyt uczestniczyć wraz z Pierwszą Damą w Jasełkach zorganizowanych w Pałacu Prezydenckim.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Bardzo mi zależało, żeby w siedzibie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej rozpocząć rok 2019 w pogodnej, rodzinnej i przede wszystkim ciepłej atmosferze. Pomyślałam, że najlepiej będzie odwołać się do naszej pięknej tradycji wystawiania Jasełek - mówiła w czwartek, 10 stycznia Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 

Na scenie w Pałacu Prezydenckim stanęli mali i dorośli aktorzy-amatorzy Teatru Biedronka, którzy zagrali przed szczególnie żywiołową widownią. Zasiadły na niej dzieci z przedszkoli, szkół oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych z województwa mazowieckiego. Agata Kornhauser-Duda wystąpiła w roli narratora inscenizacji opowiadającej o wygnaniu Adama i Ewy z Raju, podróży Józefa i Maryi do Betlejem i narodzinach Jezusa, którego zagrał maleńki Krzyś. Dzieci żywiołowo reagowały na przybycie Trzech Króli, z którymi wypatrywały gwiazdy na niebie. Duże emocje wzbudziła walka, jaką stoczyli Michał i aniołowie ze smokiem, a w śpiewanie znanych piosenek i kolęd włączyli się wszyscy goście.

- Dzisiejsze przedstawienie udowodniło, że Jasełka to również ponadczasowy sposób na piękne, dobre chwile, na wzruszenia, na przyjazną atmosferę, a przede wszystkim na poczucie, że warto być razem - dodała Pierwsza Dama. Zgromadzonym w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego dzieciom, rodzicom i opiekunom życzyła wszelkiego dobra i pomyślności, wielu sukcesów, szczęścia oraz spełnienia marzeń. - Życzę wiary, która góry przenosi, nadziei która nigdy nie gaśnie i dużej ilości miłości, która pochodzi od Bożego Dziecięcia. Do siego roku! - zakończyła Małżonka Prezydenta.

Dla społeczności SOS-W z Wyszkowa nie było to pierwsze spotkanie z Pierwszą Damą. Obdarowali ją prezentem i bukietem róż. Był też czas na miłą rozmowę i współne pamiątkowe zdjęcia. 

- 10 stycznia 2019 r. zapisze się na kartach historii  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie w sposób szczególny. Zaproszenie Pani Prezydentowej przyjęliśmy z wielkim wzruszeniem, bo na ten szczególny dzień w Pałacu Prezydenckim zaprosiła tylko trzy szkoły i jedno przedszkole – w tym nas: rodziców, uczniów i nauczycieli Ośrodka. To niebywałe wyróżnienie potraktowaliśmy bardzo poważnie, gdyż czuliśmy wielką odpowiedzialność, aby godnie reprezentować nasze miasto i szkołę - wspomina społeczność Ośrodka. 

Na podst. informacji Pałacu Prezydenckiego, fot. SOS-W w Wyszkowie

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


pierwsza damajasełkapałac prezydenckiSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org