REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Tiry" kontra wyszkowski wiadukt (video)

Miasto

Kierowcy samochodów ciężarowych miewają problem z wjechaniem na nowy wyszkowski wiadukt. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że powodem jest niedostateczne odśnieżenie drogi. O wysokich standardach utrzymania nawierzchni zapewnia z kolei Urząd Miejski.

REKLAMA

Na problem już po pierwszych tej zimy opadach śniegu zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który - mieszkając w sąsiedztwie - obserwował nocą problemy kierowcy ciężarówki z naczepą z wjechaniem na wiadukt.

- Chciałbym Państwu zwrócić uwagę na problem przejazdu przez wiadukt. Po dzisiejszych opadach śniegu kilkanaście "tirów" miało poważny problem z podjazdem na wiadukt. Jezdnia to istna szklanka. Jeśli miasto pozostawiło jedyny w tej części miasta przejazd, to niech zwróci szczególną uwagę na bezpieczeństwo na tym odcinku. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu podczas pierwszych opadów. Na filmie widać "tira" próbującego podjechać na wiadukt - jak widać miał włączone światła awaryjne więc nie był to bezpieczny manewr - napisał nasz Czytelnik pod koniec grudnia.

Poproszony o komentarz Robert Garbarczyk, naczelnik wydziału odpowiedzialnego w mieście za utrzymanie dróg, zapewił, że wiadukt jest odśnieżany zgodnie z najwyższymi standardami i ma pierwszeństwo przed innymi drogami gminy Wyszków. Na karb niedoświadczenia lub braku umiejętności kierowców zrzuca zaistniałą sytuację.

- To nowy obiekt, oddany zaledwie kilka miesięcy temu, dlatego bacznie go obserwuję. Byłem na miejscu, wiadukt był odśnieżony - być może kierowca jechał w czasie opadów, kiedy jeszcze służby drogowe nie wyjechały, ale staramy się reagować jeszcze w trakcie opadów. Wiadukt ma pierwszeństwo w odśnieżaniu - zapewnił naszą redakcję naczelnik.  

Problem na sesji 10 grudnia poruszyła radna Monika Bieżuńska. 

- Zgłaszałam to naczelnikowi, ale cały czas sytuacja się powtarza - mówiła. - Chodzi mi o lepsze posypywanie wiaduktu, bo pojawiają się w internecie filmiki, na których widać, że kierowcy ciężarówek nie mogą wjechać na wiadukt. Chyba za słabo normy są spełniane, bo sytuacje się powtarzają. 

Robert Garbarczyk ponownie zapewnił:

- Wiadukt utrzymywany jest zgodnie ze standardami, normy są zachowane, ale może się zdarzyć, że nie wszyscy sobie radzą przy obecnych warunkach atmosferycznych. Trudno mi powiedzieć, co można jeszcze zrobić, aby ten wiadukt lepiej utrzymać.


REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


WyszkówwiaduktRobert Garbarczykrada Miejska w Wyszkowieodśnieżanie

Komentarze

Kamowski
Wyszków odśnieżony? Śmiechu warty, kiepski żart. Po ulicach mozna jeździć na łyżwach. Po ostatnich opadach całe miasto jechało 20 km/h, każde skrzyżowanie i każde rondo to był jeden wielki korek. Na przejechanie z ulicy Pułtuskiej do mostu potrzebne było ponad 30 minut. Pługi i piaskarki to chyba w garażach stoją i czekają na wezwanie, jak Batman. Katastrofa.
Haha
Już po wyborach, czego się więcej spodziewać? ;)

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org