REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gmina Wyszków. Będą bezpłatne lekcje dla ósmoklasistów

Nauka

Wyrównawcze lekcje języka polskiego i matematyki dla ósmoklasistów sfinansuje samorząd Wyszkowa. Lekcje będą prowadzone dla chętnych, w soboty aż do egzaminu ósmoklasisty. Ośmiotygodniowy kurs rozpocznie się 16 lutego.

REKLAMA

W kwietniu uczniowie klas VIII przystąpią po raz pierwszy do egzaminu ósmoklasisty. Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Kilka tygodni później uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych zmierzą się razem z absolwentami wygaszanych gimnazjów z rekrutacją do szkół średnich. W wyniku ostatniej reformy systemu edukacji, są rocznikiem poszkodowanym podwójnie. Nie dość, że do szkół średnich a potem na studia pójdą w zdwojonej liczbie, to jeszcze przystąpią do egzaminu po ośmiu latach nauki, a nie jak ich koledzy z gimnazjów - po dziewięciu. Aby wyrównać ich szanse, gmina Wyszków chce opłacić dodatkowe lekcje z przedmiotów, które będą zdawać na egzaminie. 

- Gimnazjaliści idą normalnym trybem, bez przyspieszenia, są w lepszej sytuacji. Z naszej diagnozy i na podstawie wyników egzaminów próbnych wynika, że wsparcia wymagają absolwenci klas VIII. Aby wyjść naprzeciw tej trudnej sytuacji, zorganizujemy i sfinansujemy zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki - zapowiada zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska.

Zajęcia rozpoczną się po feriach, w sobotę, 16 lutego. Będą prowadzone w kolejnych osiem sobót, na terenie dwóch gminnych szkół podstawowych - Szkoły Podstawowej  nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5. 

- Będą to zajęcia wyłącznie dla chętnych. Rekrutacja będzie prowadzona w szkołach. W tej chwili rekrutujemy nauczycieli, którzy poprowadzą lekcje - mówi wiceburmistrz.

W gminie Wyszków jest około 380 ósmoklasistów. Na dziś trudno oszacować koszt dodatkowych lekcji, jaki poniesie samorząd. Wszystko będzie zależało od liczby zgłoszonych chętnych. Aneta Kowalewska zapewnia, że każdy zainteresowany zostanie wpisany na listę uczestników zajęć.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


ósmoklasiścigmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org