REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rozwój sportu według planu. Gmina Wyszków chce stworzyć strategię

Miasto

Urząd Miejski rozpoczął przygotowania do prac nad wieloletnim programem rozwoju sportu dla gminy Wyszków. Do 15 stycznia mogą się zgłaszać podmioty zainteresowane opracowaniem dokumentu.

REKLAMA

Urząd Miejski oczekuje, że wraz z dokumentem otrzyma pogłębioną diagnozę stanu organizacji sportu w gminie Wyszków, w tym jego infrastruktury, a także określenie celów strategicznych. 

- Chodzi nam o kompleksowe spojrzenie na funkcjonowanie sportu w Wyszkowie, zarówno od strony funkcjonowania klas sportowych, UKS-ów, klubów, poprzez kwestie finansowania sportu w ramach dotacji, stypendiów, nagród, po analizę stanu bazy sportowej - mówi Aneta Kowalewska.

Sport w Wyszkowie rozwija się dynamicznie, powstają nowe kluby sportowe, przybywa dyscyplin sportowych. Dzięki opracowaniu gmina chce, aby ten rozwój przebiegał systemowo, był właściwie ukierunkowany i finansowany. Dlatego też do czasu otrzymania dokumentu samorząd wstrzymuje się z nowymi decyzjami dotyczącymi kwestii sportowych. Jak chociażby w kwestii stworzenia klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. Z takim pomysłem i inicjatywą wyszła dyrekcja szkoły wraz z MKS Bug Wyszków. Na opracowanie dokumentu, w tym poprzedzające go przeprowadzenie konsultacji, analizy i audytu, gmina chce dać wykonawcy cztery miesiące. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


sportgmina Wyszkówplan rozwoju sportu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org