REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

II Noworoczny Koncert Świąteczny w Długosiodle (zdjęcia, video)

Rozrywka

6 stycznia w Długosiodle odbył się drugi już Noworoczny Koncert Świąteczny. W kościele parafialnym zaprezentowało się grono znakomitych wokalistów, w tym mieszkanka naszego powiatu Patrycja Runo. Zebrani usłyszeli znane kolędy i pastorałki, a także opowieści o świątecznych tradycjach w domach artystów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wieczorem, 6 stycznia kościół pw. św. Rocha w Długosiodle wypełniły melodie kolęd i pastorałek w wykonaniu Patrycji Runo, Danuty Błażejczyk, Genadyego Ishakov, Ordona Głowackiej oraz prowadzącej spotkanie Zofii Czernickiej. Patrycja Runo jest artystką dobrze znaną w naszej okolicy. Wokalistka, z pochodzenia Romka, przybliżyła zebranym, jak wyglądają tradycyjne, romskie święta Bożego Narodzenia oraz opowiedziała, jak za sprawą męża - Polaka - łączy je z tradycjami polskimi. Przed zebranymi zaśpiewała cztery utwory, w tym „Lulajże Jezuniu”. Kolejnym wykonawcą z romskimi korzeniami był Ordon Głowacki, związany z muzyką od najmłodszych lat.

- Kocham muzykę, bo tylko ona odzwierciedla moją duszę i tylko przez nią odnajduję drogę do samego siebie - mówił o swojej pasji Ordon Głowacki.

Przed słuchaczami wystąpili także Danuta Błażejczyk oraz Genady Ishakov, którzy oprócz wspaniałych utworów, przybliżyli zebranym świąteczne historie i tradycje z domów rodzinnych.

Mieszkańcy Długosiodła oraz okolic mimo mroźnego wieczoru chętnie przybyli na koncert i włączyli się do wspólnego kolędowania. Organizatorami i sponsorami wydarzenia byli wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, proboszcz parafii Długosiodło Zygfryd Żebrowski, Folwark Runo, Biuro Rachunkowe Cenzor - Elżbieta Grzyb z Wyszkowa oraz firma Cat Cop - kopanie i odmulanie stawów. W trakcie koncertu Fundacja „Spełnione marzenia” zbierała pieniądze dla dzieci chorych onkologicznie.

 

 

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


DługosiodłokoncertPatrycja Runo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org