REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zdublowany nabór. Jak wyszkowskie szkoły ponadgimnazjalne przygotowują się na przyjęcie podwójnego rocznika?

Nauka

W roku szkolnym 2018/2019 naukę ukończą ostatnie klasy wygaszonych gimnazjów i uczniowie klas ósmych zreformowanych szkół podstawowych. W efekcie równolegle absolwenci dwóch roczników rozpoczną od 1 września 2019 r. naukę w szkołach prowadzonych przez powiat wyszkowski. Łącznie to 1587 uczniów. W powiecie wsyzkowskim powołano specjalny zespół do wdrożenia reformy w szkołach ponadpodstawowych.

REKLAMA

Samorząd powiatu wyszkowskiego wydał w tej sprawie komunikat:

"Po stronie samorządu i dyrektorów szkół leży obowiązek zapewnienia miejsc wszystkim absolwentom klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjalnych. Postępowania rekrutacyjne do szkół prowadzone będą w tym samym czasie, ale każda szkoła musi utworzyć odrębne klasy dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Kryteria rekrutacje dla wszystkich absolwentów będą takie same. Natomiast zrekrutowanych uczniów będą obowiązywać różne cykle kształcenia (3-letnie liceum i 4-letnie technika dla absolwentów gimnazjów oraz 4-letnie LO i 5-letnie technika dla absolwentów kl. VIII) oraz inne podstawy programowe. 

Liczba absolwentów szkół zlokalizowanych na terenie powiatu wyszkowskiego wynosi: 

• Klas VIII SP – 824 

• Klas III Gimnazjów – 763

Łącznie - 1587

Szkoły prowadzone przez powiat wyszkowski na rok szkolny 2019/2020 planują nabór do 42 oddziałów (ok. 1260 uczniów). Na terenie powiatu wyszkowskiego funkcjonuje również Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, który prowadzony jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Szkoła ta planuje nabór łącznie do 12 oddziałów (ok. 360 uczniów tj. po 6 oddziałów - 4 liceum i 2 technikum) dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Według wstępnych założeń, na rok szkolny 2019/2020 w szkołach publicznych na terenie powiatu wyszkowskiego zostanie zapewnionych około 1.620 miejsc w 54 oddziałach (24 oddziały licealne, 24 oddziały techników i 6 oddziałów szkół branżowych) dla absolwentów gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych.

DZIAŁANIA I TERMINY:

Do końca stycznia Kurator Oświaty zarządzeniem ustali harmonogram rekrutacji, w tym terminy składania dokumentów.

Do końca lutego dyrektorzy szkół z organami prowadzącymi ustalą szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji (terminy sprawdzianów kierunkowych, predyspozycji sportowych, informacja o języku obcym, przedmiotach dodatkowo punktowanych na danych kierunkach).

marcu powinny być już dostępne wszystkie szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji, zatwierdzonych kierunkach kształcenia i sposobie rekrutacji elektronicznej. 

Szczegółowe informacje zostaną przekazane do szkół podstawowych oraz umieszczone na stronach internetowych powiatu wyszkowskiego i szkół prowadzących rekrutację. Ponadto w najbliższym czasie zostanie zorganizowana na ten temat konferencja prasowa".

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


nabórrekrutacjaszkoły ponadgimnazjalnepowiat wyszkowskiWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Środa
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

REKLAMA

Pracuj.pl