REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zdublowany nabór. Jak wyszkowskie szkoły ponadgimnazjalne przygotowują się na przyjęcie podwójnego rocznika?

Nauka

W roku szkolnym 2018/2019 naukę ukończą ostatnie klasy wygaszonych gimnazjów i uczniowie klas ósmych zreformowanych szkół podstawowych. W efekcie równolegle absolwenci dwóch roczników rozpoczną od 1 września 2019 r. naukę w szkołach prowadzonych przez powiat wyszkowski. Łącznie to 1587 uczniów. W powiecie wsyzkowskim powołano specjalny zespół do wdrożenia reformy w szkołach ponadpodstawowych.

REKLAMA

Samorząd powiatu wyszkowskiego wydał w tej sprawie komunikat:

"Po stronie samorządu i dyrektorów szkół leży obowiązek zapewnienia miejsc wszystkim absolwentom klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjalnych. Postępowania rekrutacyjne do szkół prowadzone będą w tym samym czasie, ale każda szkoła musi utworzyć odrębne klasy dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Kryteria rekrutacje dla wszystkich absolwentów będą takie same. Natomiast zrekrutowanych uczniów będą obowiązywać różne cykle kształcenia (3-letnie liceum i 4-letnie technika dla absolwentów gimnazjów oraz 4-letnie LO i 5-letnie technika dla absolwentów kl. VIII) oraz inne podstawy programowe. 

Liczba absolwentów szkół zlokalizowanych na terenie powiatu wyszkowskiego wynosi: 

• Klas VIII SP – 824 

• Klas III Gimnazjów – 763

Łącznie - 1587

Szkoły prowadzone przez powiat wyszkowski na rok szkolny 2019/2020 planują nabór do 42 oddziałów (ok. 1260 uczniów). Na terenie powiatu wyszkowskiego funkcjonuje również Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, który prowadzony jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Szkoła ta planuje nabór łącznie do 12 oddziałów (ok. 360 uczniów tj. po 6 oddziałów - 4 liceum i 2 technikum) dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Według wstępnych założeń, na rok szkolny 2019/2020 w szkołach publicznych na terenie powiatu wyszkowskiego zostanie zapewnionych około 1.620 miejsc w 54 oddziałach (24 oddziały licealne, 24 oddziały techników i 6 oddziałów szkół branżowych) dla absolwentów gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych.

DZIAŁANIA I TERMINY:

Do końca stycznia Kurator Oświaty zarządzeniem ustali harmonogram rekrutacji, w tym terminy składania dokumentów.

Do końca lutego dyrektorzy szkół z organami prowadzącymi ustalą szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji (terminy sprawdzianów kierunkowych, predyspozycji sportowych, informacja o języku obcym, przedmiotach dodatkowo punktowanych na danych kierunkach).

marcu powinny być już dostępne wszystkie szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji, zatwierdzonych kierunkach kształcenia i sposobie rekrutacji elektronicznej. 

Szczegółowe informacje zostaną przekazane do szkół podstawowych oraz umieszczone na stronach internetowych powiatu wyszkowskiego i szkół prowadzących rekrutację. Ponadto w najbliższym czasie zostanie zorganizowana na ten temat konferencja prasowa".

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


nabórrekrutacjaszkoły ponadgimnazjalnepowiat wyszkowskiWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org