REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Teoria wędkarstwa, czyli jak rozpocząć swoją przygodę z łowieniem ryb?

Kącik Prasowy

Wędkarstwo to niezwykle pasjonujące hobby i swoisty styl życia, który doceniają zwłaszcza osoby kochające przebywanie na łonie natury. Wędkarstwo doskonale relaksuje, pozwala odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku oraz daje ogromną satysfakcję. Zanim jednak rozpoczniemy swoją przygodę z tym pasjonującym hobby należy nie tylko zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt, ale także zdobyć wiedzę teoretyczną.

REKLAMA

Teoria wędkarstwa, czyli co powinien wiedzieć każdy początkujący wędkarz?

Każda osoba, która pragnie rozpocząć swoją przygodę z wędkowaniem musi w pierwszej kolejności poznać przepisy prawne oraz zdobyć teoretyczną wiedzę na temat łowienia ryb. Dopiero później przychodzi bowiem czas, aby wykorzystać uzyskane informacje w praktyce podczas pobytu na łowisku. Nieznajomość przepisów oraz brak podstawowej wiedzy nie zwalnia nas bowiem z obowiązku ich przestrzegania, a za ich złamanie mogą grozić poważne konsekwencje.

Każdy wędkarz musi wiedzieć, w jakich miejscach dozwolony jest połów ryb. Na połów możemy wybrać się na łowiska komercyjne, z których można korzystać po opłaceniu wstępu oraz na łowiska należące do Polskiego Związku Wędkarstwa, do korzystania z których uprawnia nas posiadanie karty wędkarskiej oraz pozwolenia na łowienie ryb. Aby móc łowić ryby konieczne jest więc uzyskanie karty wędkarskiej. Jak ją zdobyć?

Pierwszy krok do łowienia ryb – karta wędkarska

Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej zwolniona jest młodzież do ukończenia 14. roku życia. Każdy dorosły planujący rozpoczęcie swojej przygody z wędkarstwem powinien więc ją posiadać. Kartę wędkarską możemy uzyskać w Polskim Związku Wędkarstwa w naszej miejscowości po uprzednim zdaniu egzaminu. Obejmuje on znajomość podstawowych przepisów dotyczących łowienia ryb.

Warto także wiedzieć, że samo posiadanie karty wędkarskiej nie uprawnia jeszcze do bezpłatnego połowu ryb na wszystkich wodach w naszym kraju. Korzystanie z łowisk prywatnych może bowiem wiązać się także z uzyskaniem pozwolenia od ich właściciela lub wniesieniem stosownej opłaty, która obowiązuje na terenie łowisk należących do PZW oraz łowisk komercyjnych.

Skąd czerpać praktyczne informacje dotyczące teorii wędkarstwa?

Wędkarstwo to bardzo rozbudowana dziedzina, która wymaga nieustannego pogłębiania swojej wiedzy oraz zdobywania nowych informacji. Początkujący wędkarze powinni więc jak najwięcej czytać, aby zapewnić sobie dobrą znajomość teorii, która później będzie mogła zostać wykorzystana w praktyce. W tym celu warto zaopatrzyć się w sprawdzone książki poświęcone teorii wędkarstwa oraz dokładnie zapoznać się z ich treścią. Możemy także sięgnąć po prasę branżową, która dostarczy nam najświeższych informacji oraz wielu praktycznych porad.

Miłośnicy wędkarstwa powinni także regularnie odwiedzać fora tematyczne poświęcone wędkarstwu oraz czytać blogi poświęcone wędkowaniu. Znaleźć je można przy profesjonalnych internetowych sklepach wędkarskich. Na blogach znajdziemy wiele praktycznych porad oraz ciekawostek, które pozwolą nam lepiej poznać wędkarstwo.

Partnerem artykułu jest sklep BOLW oferujący sprzęt wędkarski. Poznaj czym jest profesjonalne wędkarstwo na BOLW.pl

Art. promocyjny 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogny, Rafaeli, Rafała

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org