REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dieta ponad limit. Jest nowa uchwała w sprawie wynagrodzenia przewodniczącego Rady Gminy Zabrodzie

Powiat

1.340 złotych - tyle będzie wynosiła dieta dla przewodniczącego Rady Gminy Zabrodzie. Uchwalona na poprzedniej sesji stawka była zbyt wysoka - radni musieli zmienić uchwałę.

REKLAMA

Pierwsze głosowanie nad wysokością diet radnych i przewodniczącego Rady Gminy obecnej kadencji miało miejsce na sesji 6 grudnia. Radni zdecydowali wówczas o podwyżce diet. Dla przewodniczącego wyniosła ona 100 zł - z 1300 zł do 1400 zł/ miesiąc. Okazuje się jednak, że stawka ta przekracza limit wskazany w przepisach ustawy o samorządzie gminnym i przypisach wykonawczych do tej ustawy. Radni musieli obniżyć dietę przewodniczącego. Zrobili to na ostatniej sesji. Jednogłośnie uchwalili, że radnemu pełniącemu funkcję przewodniczącego rady przysługuje miesięczna zryczałtowana dieta w wysokości 1.340 złotych.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiGmina ZabrodziedietyZabrodzeprzewodniczący rady gminy

Komentarze

Mieszkaniec
Ta dieta w tej wysokości, w tak małej gminie to w ogóle pomyłka. Została wymyślona jako zapłata dla przewodniczącego za to żeby był posłuszny wójtowi i dbał o jego interesy w radzie / w tym o pensję. Dobrze że chociaż ustawa hamuje tą pazerność i kumoterstwo. Jak na człowieka, który reklamował się znajomością zagadnień samorządowych to wójt nie do końca zapanował nad tym bublem prawnym.
Seba
Nie chwaląc się, to była przez pewien czas najwyższa dieta w Polsce. I to w naszej gminie. W końcu jednak jakiś rekord pobiliśmy.
Tor
Nie wiem czy nas taką małą gminę stać na utrzymywanie takiej drogiej radnej i takiego drogiego wójta tym bardziej, że w kampanii sprawiali wrażenie znacznie tańszych i nie przedstawili do tej pory żadnych propozycji po za własnymi maksymalnymi wynagrodzeniami z kasy gminy. Odnoszę wrażenie, że nie tak to powinno wyglądać. W pewnych kręgach to normalne najpierw się nachapać a potem się zobaczy ale, że u nas tak oficjalny skok na kasę? To faktycznie nowa jakość.
Rogacz
Każdy inny by się spalił ze wstydu a tu buta i walenie w rogi biednego mieszkańca. Jakby mogli to by go zostatniej koszuli obdarli żeby sobiedać.
Falco
Kasa, kasa i tylko kasa w głowie.... http://informacjapubliczna.eu/

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org