REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ostatni - X Dzień Wolności w "Piątce"

Nauka

Z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się ostatni - X Dzień Wolności. W hali sportowej, na uroczystym apelu, zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele a w ich strojach wyróżniał się tradycyjnie kolor biały i czerwony.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dyrektor Zbigniew Szczerba poinformował zebranych, że SP 5 za działalność organizowaną z okazji 100. rocznicy niepodległości Polski, otrzymała Certyfikat „Szkoła młodych patriotów” przyznany w ramach ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Nauczyciele podsumowali konkursy tematyczne i wręczyli nagrody zwycięzcom. 

W konkursie dla klas I - III „Strofy dla Niepodległej” I miejsce ex aequo zajęli: Amelia Kurpiel kl. II e, Julia Wydryszek kl. II b, Magdalena Czestkowska kl. III a, Amelia Damme kl. III a.

W szkolnym konkursie plastycznym „Polsko kocham Cię za…” I miejsce otrzymali: w kategorii postać historyczna – Szymon Duchnowski kl. III d G, symbol narodowy – Julia Gąsior kl. VIII c, pomnik historyczny – Julia Kwiatkowska kl. III b G i w kategorii ogólnej Wiktoria Gordikowa kl. IV e.

Zwyciężczyniami „Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej” zostały Aleksandra Gołębiewska i Julia Kwiatkowska z kl. III b G.

Klasa II c SP zaprezentowała kronikę, która jest efektem zrealizowanego projektu „Sto książek na 100 lat”.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wkład pracy rocznicowe obchody a następnie zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej fotografii. Będzie ona pamiątką i wspomnieniem wyjątkową wydarzenia, jakim była 100. rocznica niepodległej Polski. W tym dniu w SP 5 odbył się także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i ciast, które przygotowali uczniowie i rodzice. Pieniądze z tej akcji przeznaczone będą na leczenie Kubusia ucznia kl. I d.

Krystyna Szczuka-Wiśniewska

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSp nr 5 w Wyszkowie100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległościX Dzień Wolności

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org