REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sprężarki powietrza - jaką kupić?

Kącik Prasowy

Sprężarki powietrza to energooszczędne urządzenia, które wytwarzają sprężone powietrze. Są wydajne i działają bezawaryjnie. Co warto wiedzieć na temat sprężarek powietrza i ich zastosowania? W artykule umieściliśmy kilka podstawowych informacji. Zachęcamy do lektury!

REKLAMA

Sprężarka powietrza – co to?

 Sprężarka powietrza to urządzenie, które umożliwia podwyższenie ciśnienia gazu oraz wymusza jego przepływ – nadaje mu energię kinetyczną. Sprężarka zasysa powietrze z atmosfery, które jest oczyszczone z kurzu i zanieczyszczeń za pomocą specjalnego filtru.

Oczywiście dostępne są różne modele sprężarek, dzięki czemu można zakupić tę, która najlepiej sprawdzi się w danej branży. Kryterium podziału sprężarek może stanowić budowa urządzeń, rodzaj obsługiwanego czynnika czy też mobilność – sprężarki stałe i przenośne.

Sprężarki wyporowe

Jednym z podziału sprężarek jest również sposób sprężania powietrza – tutaj wyróżnimy sprężarki wyporowe oraz sprężarki przepływowe.

W przypadku sprężarek wyporowych ciśnienie zasysane jest do komory sprężania, sprężane i przetłoczone do zbiornika sprężonego powietrza. Ciśnienie powietrza zwiększa się dzięki zmniejszeniu jego objętości. Sprężarki wyporowe możemy między innymi podzielić na sprężarki śrubowe, spiralne, membranowe.

Sprężarki przepływowe

W konstrukcji takich sprężarek wyróżniamy śmigła, za pomocą których powietrze jest zasysane i rozpędzane. Powyższe sprężarki zwiększają ciśnienie powietrza przez zwiększanie jego prędkości. Wśród sprężarek przepływowych możemy między innymi wyróżnić sprężarki membranowe oraz osiowe. Ten typ sprężarek znajduje zastosowanie na przykład w samochodach.

Sprężarki śrubowe

Za kryterium podziału możemy również przyjąć budowę sprężarek. Tutaj, wśród wielu modeli wyróżniamy sprężarki śrubowe. W konstrukcji takiej sprężarki znajdują się dwa rodzaje wirników – wklęsły i wypukły. Wirniki obracają się względem siebie, a dzięki temu zmniejszają objętość gazu. Rozruch takich sprężarek nie powoduje dużych wibracji, choć w niektórych modela umieszczone są specjalne tłumiki wibracji. Sprężarki powietrza śrubowe docenione zostały między innymi w kolejnictwie.

Sprężarki powietrza zastosowanie

Zastosowanie sprężarek jest bardzo szerokie. Takie urządzenie wykorzystywane są w zakładach przemysłowych, w przemyśle lotniczym, morskim, lotniczym, motoryzacyjnym, ale również w przemyśle spożywczym. W przypadku przemysłu spożywczego najlepszym i zarazem najczęstszym wyborem są sprężarki bezolejowe.

Na zakończenie

Dostępne są różne modele sprężarek powietrza, na rynku znajdziemy wiele firm, które zajmują się dystrybucją takich urządzeń i grono fachowców, którzy z pewnością pomogą nam w wyborze tej, która najlepiej sprawdzi się w naszej branży. Jedne z najlepszych sprężarek można nabyć w sklepie internetowym barracuda.sklep.pl, jak również wiele przydatnych części zamiennych.

Art. promocyjny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org