REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Okap wyspowy – najlepszy kompan kuchenki na wyspie kuchennej

Kącik Prasowy

Kuchenka umieszczona na wyspie nie musi być pozbawiona okapu. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się wydajne okapy wyspowe. O czym warto pamiętać podczas doboru tego rodzaju wyposażenia?

REKLAMA

Najczęściej okapy kuchenne kojarzymy z modelami przeznaczonymi do montażu przy ścianach. Warto jednak wskazać, że aktualnie w sprzedaży można znaleźć również okapy wyspowe, które projektowane są z myślą o umieszczeniu bezpośrednio nad wyspą kuchenną.

Wyspy kuchenne z zamontowanymi kuchenkami są obecnie bardzo popularne – możemy zobaczyć je zarówno w domach jednorodzinnych, jak również w mieszkaniach. Pozwalają na efektywne wykorzystanie posiadanej przestrzeni i nadanie kuchni nowoczesnego wyglądu.

Okap wyspowy – co to jest?

Pod pojęciem okapów wyspowych znajdują się okapy kuchenne, których konstrukcja dopasowana jest do montażu pośrodku pomieszczania – nad kuchenką na wyspie kuchennej.

W przeciwieństwie do okapów kominowych czy okapów podszafkowych modele wyspowe są widoczne z każdej strony i są podwieszane pod sufitem.

Okapy wyspowe mogą pracować zarówno jako wyciągi, jak i jako pochłaniacze. Okap, który ma działać jako wyciąg, musi być podłączony do instalacji wentylacyjnej odprowadzającej parę oraz zapachy na zewnątrz budynku. W okapach stosuje się wtedy filtry aluminiowe.

Jeśli nie ma możliwości wykonania instalacji tego rodzaju, rozwiązaniem jest okap pracujący jako pochłaniacz – oprócz filtrów aluminiowych w modelach tego rodzaju stosuje się filtry węglowe, które wydajnie pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Okap wyspowy – stylowy dodatek w kuchni

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych okapów wyspowych do kuchni. Można dopasować je zarówno do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, jak również w stylu klasycznym, rustykalnym.

Okapy wyspowe mogą mieć różne formy. Do nowoczesnych kuchni wybierane są modele w kształcie minimalistycznych walców czy sześcianów. W przypadku modeli pełniących funkcję pochłaniacza często konstrukcja podwieszana jest na linkach nadających całej konstrukcji lekkości.

Do wyboru są również modele przypominające tradycyjne okapy – z szeroką podstawą z filtrami oraz wąskim kominem prowadzącym do sufitu.

Do produkcji okapów wyspowych stosuje się najczęściej stal nierdzewną albo stal malowaną proszkowo na wysoki połysk na różne kolory, ale również można spotkać się z modelami wykończonymi szkłem hartowanym.

Okap wyspowy – jak wybrać odpowiedni model?

Przy zakupie okapu wyspowego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, między innymi na:

  • Rozmiar okapu – powinien być on dopasowany do rozmiaru kuchenki.
  • Skuteczność działania okapu – wydajność turbiny należy dobrać do metrażu kuchni.
  • Funkcje pracy okapu – wyciąg albo pochłaniacz.
  • Tryby pracy – okap powinien posiadać kilka trybów pracy turbiny, które można dobrać zależnie od potrzeb.
  • Sterowanie okapem – panel sterowania powinien być łatwo dostępny, w sprzedaży dostępne są także modele wyposażone w piloty zdalnego sterowania, a nawet sterowane smartfonem.
  • Funkcja timer – dzięki niej okap wyłączy się automatycznie po wskazanym czasie.
  • Oświetlenie okapu – pozwala na ułatwienie gotowania, najlepszym wyborem będzie okap wyposażony w energooszczędne oświetlenie SMD LED.

Okap wyspowy - gdzie go kupić?

Obecnie okapy wyspowe są coraz popularniejsze, dlatego można również znaleźć je w wielu wariantach do wyboru.

Stylowe okapy kuchenne o konstrukcji wyspowej dostarcza polska marka Nortberg – w jej bogatym portfolio można znaleźć wiele atrakcyjnych modeli okapów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie.

Z pełną ofertą można zapoznać się już teraz w sklepie internetowym Nortberg pod adresem: https://nortberg.pl/k,1,wyspowe.html

Art. promocyjny 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org