REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Lekcja ekologii z ministrem

Nauka

W niecodziennej lekcji, podczas której wykładowcą był sam minister środowiska, wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowe w Leszczydole Starym. Dla ministra Henryka Kowalczyka był to powrót do przeszłości, gdyż przed laty pracował jako nauczyciel. Dzieciom z Leszczydołu przywiózł garść wiedzy i prezenty związane z ekologia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Ochrona środowiska to bardzo ważna sprawa. Nauczyciele mówią wam o tym często, a teraz pan minister przybliży jeszcze ten temat – powiedziała, otwierając spotkanie dyrektor Agnieszka Drążewska.

Powitała uczniów oraz gości:  zastępcę burmistrza Anetę Kowalewską, przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Sobczaka, radną Monikę Bieżuńską i przewodniczącą Rady Rodziców Elwirę Mańko. 

- Trochę mi się przypominają stare czasy, bo byłem nauczycielem wiele, wiele lat a nawet waszą panią dyrektor kiedyś uczyłem - wspominał Henryk Kowalczyk.

Podkreślał, że ochrona środowiska to niezwykle ważna rzecz.

-  To ważne, by zostawić to, co otrzymaliśmy następnym pokoleniom. Ale to i dla was, bo wy jesteście młodzi, w tym środowisku będziecie jeszcze żyli kilkadziesiąt lat, i dla was powinna ta planeta ziemia wyglądać przepięknie i zdrowo - mówił do dzieci. 

Aby dać dobre wzorce, zaprezentował dzieciom filmy edukacyjne - czym można a czym nie należy palić w piecach i jak segregować odpady.

- Palenie butelek i innych odpadów plastikowych spalanych w niskich temperaturach może spowodować zatrucia. Przypominajmy rodzicom, by nie palili w piecach odpadów. W Polsce umiera 45 tysięcy osób przedwcześnie z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Pamiętajmy, palimy w piecach tylko dobrym opałem, a najlepiej zrezygnujmy z tych pieców – skorzystajmy z dofinansowania (Program "Czyste powiatrze) i wymieńmy piec na gazowy, elektryczny.

Minister zaprezentował dzieciom, jak należy właściwie segregować odpady.  Ucząc segregacji, radził, by używać toreb ekologicznych zamiast plastikowych. W prezencie przekazał dzieciom plecaki, torebki, książki, gadżety ekologiczne, a dla szkoły - zestawy edukacyjne.  Społeczność szkoły i Leszczydołu Starego odwdzięczyła się świątecznymi upominkami. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Henryk Kowalczykminister środowiskaLeszczydół StarySP w Leszczydole Starymekologia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org