REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Orkiestra wprowadziła Wyszków w nastrój świąt..

Kultura

Świąteczno – wigilijne spotkanie członków, ich rodzin i przyjaciół Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie to już tradycja. Tegoroczne odbyło się 9 grudnia. Było dużo dobrej muzyki, ciepłych życzeń i szczerych podziękowań.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Orkiestra pod batutą kapelmistrza Józefa Franciszka Bieganowskiego rozpoczęła swój koncert od utworów patriotycznych, nawiązując do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W arażacji kapelmistrza muzycy zagrali m.in. „O mój rozmarynie”, poloneza z filmu „Pan Tadeusz” czy walca z filmu „Noce i dnie” oraz mieszankę motywów muzycznych z polskich seriali jak „Stawka większa niż życie”,  „Przygody pana Michała”. Utwór „Hej, sokoły” zaśpiewała Karolina Wyszyńska. Orkiestra zaprezentowała się także w repertuarze rozrywkowym, gdzie popis dały wszystkie sekcje instrumentalne. Publicznośc usłyszała m.in. „Sing, sing”, "In the Mood”. „Kawałek do tańca” mocnym głosem zaśpiewał Adam Wieczorek. W nastrój świąt zebranych wprowadziły piękne kolędy i pastorałki. Jedną z nich -„Gdy się rodziłeś, Panie” - zaśpiewała solo Oliwia Kwapisz. Orkiestra zagrała też "Bóg się rodzi", "Gdy się Chrystus rodzi" oraz "Last Christmas". Kolędę „Wśród nocnej ciszy” zagrały dzieci debiutujące na scenie, które w orkiestrze kształcą się muzycznie zaledwie od kilku miesięcy. 

Wiele lat zespołowi poświęcili jego starsi członkowie, którym przy okazji koncertu serdecznie podziękowano. 

- Pomimo braku czasu, studiów, pracy znajdują dla nas miejsce w swoim życiu i swoim graniem, swoją obecnością wspierają orkiestrę - podkreślała Helena Karłowicz.

Kapelmistrz Bieganowski, wiceprezes OSP Edyta Jarosz i Anna Grześkiewicz wręczyły pamiątkowe statuetki: klarnecistkom Milenie Witkowskiej, Barbarze Laskowskiej, Julii Piotrowicz, Karolinie Wojciechowskiej, Justynie Bojkowskiej, grającym na saksofonie altowym: Natalii Przygodzie i Natalii Godleś, Marcinowie Rozwadowskiemu, który zaczynał od instrumentów perkusyjnych, a teraz gra na trąbce oraz perkusistom: Jakubowi Korczakowskiemu i Bartoszowi Sobieskiemu.

Koncert był też wyrazem wdzięczności orkiestry dla rodziców, sympatyków, przyjaciół, sponsorów, darczyńców 1% podatku dochodowego. Po muzycznej uczcie były wzajemne życzenia i dzielenie się opłatkiem poświęconym przez ks. Zdzisława Golana i ks. Romana Karasia. Z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów zwrócił się do orkiestry i jej kierownictwa wicestarosta Leszek Marszał oraz w imieniu burmistrza naczelnik wydziału promocji - Edyta Wittich.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP WyszkówWyszkówBoże Narodzenie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org