REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyższe diety radnych w Zabrodziu

Powiat

Przy sprzeciwie pięciu radnych i czterech głosach wstrzymujących, jednym głosem Rada Gminy w Zabrodziu uchwaliła wyższe diety dla nowo wybranych radnych. Pensja wójta pozostanie na niezmienionym poziomie.

REKLAMA

Diety radnych w górę

Ostatni raz diety radnych w gminie Zabrodzie były podnoszone w 2011 roku. Temat podjęła nowo wybrana rada na sesji 6 grudnia. Radni zrobili sobie mikołajkowy prezent i podnieśli diety za udział w sesjach i pracach komisji. Temat mocno podzielił jednak Radę Gminy. Niektórzy byli przeciwni wprowadzaniu go do porządku obrad. 

- Będę głosowała przeciw - mówiła Maria Podolak. - Moim zdaniem nowo wybrana rada powinna pokazać swoją pracę, zaangażowanie i dopiero za jakiś czas podjąć w tej sprawie uchwałę o ewentualnej podwyżce. Praca radnego to praca właściwie społeczna, podwyżki na samym początku nie są zasadne.

- Bezzasadne jest podnoszenie na sam start diet przewodniczącego i jego zastępcy. Będę przeciwny - wtórował radny Pakuła.

Ale zwolennicy podwyżki wygrali. Sześciu radnych było za, pięciu przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu. Wzrost diet nastąpi o 20 zł - z 230 do 250 zł za każde posiedzenie. Wzrost zryczałtowanej diety dla przewodniczącego Rady Gminy nastąpi o 100 zł - z 1.300 do 1.400 zł, zaś wzrost zryczałtowanej diety dla wiceprzewodniczącego Rady Gminy nastąpi o 100 zł - z 600 do 700 zł. Utrzymane zostały dotychczasowe diety dla sołtysów na (220 zł  - obowiązują od 22 lutego 2018 r.).

Dla wójta bez zmian

Na tej samej sesji radni uchwalili wysokość wynagrodzenia wójta gminy. Zgodnie z uchwałą, Krzysztof Jezierski będzie zarabiał miesięcznie 10.180 zł brutto. Na wynagrodzenie wójta składają się:

- wynagrodzenie zasadnicze 4.700 zł

- dodatek funkcyjny – 1.900 zł

- dodatek za wysługę lat 20% - 940 zł

- dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2.640 zł

- Kwota jest na takim samym poziomie jak dotychczasowe wynagrodzenie wójta gminy Zabrodzie – podkreślała skarbnik gminy.

14 radnych podniosło rękę za uchwałą, jeden był przeciw.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Zabrodzieradnisietarada gminy w Zabrodziu

Komentarze

Widzę i oczom nie wierzę
Czy w innych gminach przewodniczący rady też ma pensję 1400 zł/miesiąc +dietę 250 zł/spotkanie. To co najmniej 1650 zł miesięcznie. Jak dla kogoś kogo wskazał palcem wójt to sporo. Jak widzę to ta pani z wójtem uzgodniła jego pensję a jak oficjalnie mieli się tej pensji sprzeciwić radni? To taki sposób na zamiatanie spraw pod dywan i przepychanie przez radę wszystkich decyzji. Znamy to z przeszłości. Zachęcam radę do patrzenia na ręce wójta. Po kimś kto tak zaczyna nie można spodziewać się czegoś dobrego. Kto się wstrzymał od głosu podniósł rękę za. Wstrzymanie się od głosu to hipokryzja. Nic nie potrafią , nie mają planów co załatwić a podwyżkę sobie zatwierdzili. Wstyd. Niech każdy uzasadni tą podwyżkę.
Stach
Niech ktoś kto wie mi powie. Dla czego nasz niedoświadczony wójt ma zarabiać tyle co wójt Długosiodła, który zrobił tyle dla swojej gminy? Dla czego ma zarabiać więcej niż wójt Brańszczyka? Skromności to on nie ma? Tylko przed wyborami udawał skromnego a teraz to pełnymi garściami z kasy.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org