REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Weekend cudów, czyli wyszkowski finał Szlachetnej Paczki

Powiat

8 i 9 grudnia to dni finałowe ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Podczas tegorocznego, osiemnastego już finału, pomoc otrzymało 39 rodzin z powiatu wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Szlachetna Paczka jest projektem społecznościowym opartym na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze zajmują się szukaniem rodzin i pracują z nimi, natomiast darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Finał tegorocznej akcji odbywał się 8 i 9 grudnia. W tych dniach do magazynu, znajdującego się w Szkole Podstawowej „Akademia Ucznia”, ciągle napływały kolejne dary. Wolontariusze pakowali je i segregowali, a następnie przekazywali potrzebującym.

- Na sali gimnastycznej i korytarzu „Akademi Ucznia” mamy przepakownie. Wszystkie paczki pakujemy i grupujemy dla odpowiednich rodzin. Cały czas jest tutaj ruch. Jedni przyjeżdzają, inne rodziny chcą i mogą być odwiedzone przez darczyńców - opowiadała wyszkowska koordynatorka akcji Agnieszka Sawko.

Wyszukiwaniem oraz współpracą z rodzinami potrzebującymi zajęło się dziewięcioro wolontariuszy.

- W tym roku pomoc otrzymało 39 rodzin. Zgłosiło się oczywiście dużo więcej, lecz nie wszyscy zakwalifikowali się do programu - dodaje Agnieszka Sawko.

W paczkach znalazły sie się między innymi żywność trwała, chemia, ubrania i zabawki. Wśród darów pojawiła się także pralka, kuchenka oraz rower i laptop. Podczas samego Weekendu Cudów do pomocy w pakowaniu darów zgłosiło się wielu wolontariuszy, wśród nich duża grupa uczniów oraz absolwentów CEZiU „Kopernik” i I LO „Norwid” wraz z pedagogami.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Szlachetna PaczkaCEZiU1 LO NorwidAkademia Ucznia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Czwartek
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Antoniego, Henryki, Mariana

REKLAMA

Pracuj.pl