REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Weekend cudów, czyli wyszkowski finał Szlachetnej Paczki

Powiat

8 i 9 grudnia to dni finałowe ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Podczas tegorocznego, osiemnastego już finału, pomoc otrzymało 39 rodzin z powiatu wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Szlachetna Paczka jest projektem społecznościowym opartym na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze zajmują się szukaniem rodzin i pracują z nimi, natomiast darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Finał tegorocznej akcji odbywał się 8 i 9 grudnia. W tych dniach do magazynu, znajdującego się w Szkole Podstawowej „Akademia Ucznia”, ciągle napływały kolejne dary. Wolontariusze pakowali je i segregowali, a następnie przekazywali potrzebującym.

- Na sali gimnastycznej i korytarzu „Akademi Ucznia” mamy przepakownie. Wszystkie paczki pakujemy i grupujemy dla odpowiednich rodzin. Cały czas jest tutaj ruch. Jedni przyjeżdzają, inne rodziny chcą i mogą być odwiedzone przez darczyńców - opowiadała wyszkowska koordynatorka akcji Agnieszka Sawko.

Wyszukiwaniem oraz współpracą z rodzinami potrzebującymi zajęło się dziewięcioro wolontariuszy.

- W tym roku pomoc otrzymało 39 rodzin. Zgłosiło się oczywiście dużo więcej, lecz nie wszyscy zakwalifikowali się do programu - dodaje Agnieszka Sawko.

W paczkach znalazły sie się między innymi żywność trwała, chemia, ubrania i zabawki. Wśród darów pojawiła się także pralka, kuchenka oraz rower i laptop. Podczas samego Weekendu Cudów do pomocy w pakowaniu darów zgłosiło się wielu wolontariuszy, wśród nich duża grupa uczniów oraz absolwentów CEZiU „Kopernik” i I LO „Norwid” wraz z pedagogami.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Szlachetna PaczkaCEZiU1 LO NorwidAkademia Ucznia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org