REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wózki widłowe elektryczne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kącik Prasowy

Liczba kupowanych wózków widłowych zdecydowanie rośnie, na co wskazują najnowsze dane, z których wynika, iż w 2017 roku zarejestrowanych było 182 935 wózków widłowych, czyli o 17 455 więcej niż w roku poprzednim. Najczęściej wybierane i kupowane są wózki widłowe elektryczne. Dlaczego właśnie te pojazdy cieszą się nieustannie rosnącą popularnością i na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę przy ich zakupie? Dowiecie się tego z naszego artykułu!

REKLAMA

Każdego roku zainteresowanie wózkami widłowymi elektrycznymi zwiększa się, i w zakresie tych produktów należy wręcz oczekiwać regularnego wzrostu udziału rynkowego. Podobna sytuacja występuje w segmencie wózków spalinowych, które mimo wielu wad posiadają liczne grono wielbicieli. Co wyróżnia wózki elektryczne na tle innych? Jaki wózek wybrać do swojego przedsiębiorstwa? Lepiej kupić używany czy całkiem nowy sprzęt? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania, oraz wskażemy najważniejsze i wyróżniające elementy dla wózków elektrycznych.

Gdzie używa się wózków widłowych elektrycznych?

Należy podkreślić, iż wózki widłowe elektryczne w porównaniu do wózków spalinowych nie produkują szkodliwych spalin. Z tego faktu najchętniej są one stosowane w magazynach czy sklepach, czyli tam gdzie pomieszczenia są zamknięte. Nie oznacza to jednak, iż wózki elektrycznie nie mogą być stosowane na zewnątrz czy też w terenie, gdzie panują nieraz trudne warunki atmosferyczne. Coraz więcej producentów posiada w swojej ofercie wózki widłowe elektryczne charakteryzujące się dodatkowymi zabezpieczeniami, które chronią je przed zmianami pogody, wodą czy kurzem. Tutaj znajdziesz ofertę producenta wózków widłowych elektrycznych wyróżniających się dużą odpornością..

Jakie typy wózków elektrycznych wyróżniamy?

Nie ma wielu rodzajów wózków elektrycznych, gdyż wyróżniamy - wózki widłowe elektryczne czterokołowe oraz trójkołowe. Tak, to właśnie liczba kół jest głównym wyróżnikiem wśród tych pojazdów.

Ważne elementy w wózkach widłowych elektrycznych

Przy zakupie wózka, najwięcej uwagi powinno poświęcić się analizie związanej z jego parametrami technicznymi. Do najistotniejszych zaliczamy:

  • Udźwig - to istotna kwestia, od której zależy przeznaczenie naszego pojazdu. Wózki elektryczne wyznacza udźwig na poziomie od 1 do 8 ton.
  • Wysokość podnoszenia - jeśli planujemy wyłącznie składować towar pionowo, warto zamiast wózka elektrycznego zdecydować się na wózek wysokiego składowania. Nie ma jednego i na stałe przypisanego do wózków elektrycznych poziomu podnoszenia. W głównej mierze jest to kwestia zależna od producentów, gdzie wysokość ta, zaczyna się od 2 metrów, a kończy nawet na 7.
  • Kabina - jest to cecha charakterystyczna wózków elektrycznych, gdyż w każdym z nich zamontowane są kabiny. Element ten podnosi komfort pracy oraz pozwala na swobodne użytkowanie wózka nawet podczas chłodnych czy upalnych dni (dzięki zamontowanej klimatyzacji)
  • Akumulator - należy szczególną uwagę zwrócić na ten element w wózku, gdyż to od niego zależy, jak długo będzie można pracować z pomocą pojazdu.

Kto może prowadzić wózek widłowy elektryczny?

Osoba zainteresowana pracą z wykorzystaniem wózka widłowego elektrycznego musi zdobyć uprawnienia operatora wózka. Proces ten jest taki sam, jak w przypadku egzaminowania się na inne rodzaje wózków widłowych. Końcowy test, którego zdanie uprawnia do operowania widlakiem, jest przeprowadzany przez państwowy Urząd Dozoru Technicznego, w skrócie UDT.

Ponadto pracodawca, po przeprowadzeniu podstawowego szkolenia może wydać zaświadczenie dla zatrudnionego, iż wyraża zgodę na prowadzenie wózka widłowego na terenie zakładu pracy. Jest to dopuszczalne, ale tak, jak zostało wspomniane - tylko i wyłącznie, taka osoba poruszać się może wózkiem widłowym po obszarze należącym do przedsiębiorstwa.

Wózki widłowe elektryczne używane i nowe - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

To na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy zakupie wózka widłowego elektrycznego wpływa przede wszystkim decyzja - czy kupujemy nowy, czy też używany wózek widłowy. Jeśli decyzja pada na nowy wózek, prosto od producenta, wówczas najistotniejsze powinny być dla nas parametry. Wszystko oczywiście zależne jest od głównego przeznaczenia pojazdu. Mimo to, dobrze jest sprawdzić w wózku: udźwig, wysokość podnośnika, typ masztu, wielkość masztu po jego rozłożeniu, typ kabiny (jeżeli jest nam niezbędna to czy jest możliwość ogrzewania lub klimatyzowania jej), rodzaj skrzyni biegów, czy też typ opon, w które wyposażony jest wózek.

 

Jeżeli decyzja padła na wózek widłowy używany, to należy pamiętać, by sprawdzić jaką ilość przepracowanych motogodzin ma wybrany pojazd, a także warto dowiedzieć się w którym roku został wyprodukowany. Bardzo ważne jest, by analizowany sprzęt posiadał dokumentację związaną z regularnymi przeglądami technicznymi, a jego elementy, jak widły, opony czy układy hydrauliczne były w dobrym stanie.

To, że sprzęt był już wcześniej użytkowany, wcale nie musi oznaczać, że jest nieatrakcyjny czy zbędny. Wiele wózków używanych jest w bardzo dobrym stanie, zarówno technicznym, jak i wizualnym. Co więcej, wózki znanych i sprawdzonych marek są trwałe i po kilku latach użytkowania ich, jakość oraz stan techniczny bywa zdecydowanie atrakcyjniejszy, niż nowych wózków, nieznanych producentów. Tutaj  znajdziesz wózki widłowe używane wyznaczające się wysoką jakością użytych materiałów!

W obydwu przypadkach, zarówno jeśli chodzi o zakup wózka używanego, jak i nabycie nowego sprzętu, bardzo ważna jest gwarancja. Niektórzy z producentów wózków widłowych, swoim klientom, którzy decydują się na zakup używanego wózka dają gwarancję na wszystkie rodzaje wózków używanych, w tym na wózki widłowe elektryczne. Zainteresowany? Sprawdź ofertę używanych wózków widłowych tu już teraz!

Wózki widłowe elektryczne - podsumowanie

Zainteresowanie wózkami widłowymi elektronicznymi rośnie, ponieważ jest to atrakcyjny sprzęt w okresie modnej elektromobilności, ale przede wszystkim zachęcający potencjalnych właścicieli swoją wydajnością, efektywnością, czy komfortem pracy. Ponadto wózki widłowe elektryczne są stale udoskonalane, także pod względem ekologicznym - nie produkują szkodliwych spalin, dzięki czemu obszar ich wykorzystywania znacznie poszerza się.

 

Art. promocyjny

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl