REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Polsko, Ojczyzno moja... Uczniowie z SP w Leszczydole - Nowinach uczcili 100 - lecie niepodległości

Nauka

9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole – Nowinach w uroczysty sposób uczciła 100- lecie urodzin niepodległej ojczyzny. Uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, przygotowała akademię, zorganizowała konkursy, wykonała kotyliony, zasadziła Dąb Pamięci, zakopała dla potomnych kapsułę czasu i uczestniczyła w patriotycznej mszy, którą odprawił ks. proboszcz Sławomir Idźkowski.

Galeria zdjęć


REKLAMA

To był niezwykły dzień dla społeczności szkolnej. Wszyscy w galowych strojach i z kotylionami w narodowych barwach od rana słuchali patriotycznych pieśni emitowanych przez szkolny radiowęzeł. Koło Wolontariatu (opiekun p. Iwona Ochmańska) przygotowało dla uczniów kotyliony. O godz. 11.00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta akademia. Dyrektor Krzysztof Ochmański powitał wszystkich i przekazał informacje o urodzinach naszej ojczyzny oraz akcji „Rekord dla Niepodległej”. Rys historyczny o drodze Polski do niepodległości przedstawiła  Teresa Przygoda. Punktualnie o 11:11 przystąpiliśmy do bicia rekordu i wspólnie, pod kierunkiem chóru szkolnego, zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. Po nim rozpoczęła się akademia. Poprowadzili ją dziennikarze szkolnego radia (Filip Maciejewski i Bartek Gałązka). Przekazywali informacje o drodze naszej Ojczyzny do niepodległości. Informacje dopełniały pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego (opiekun  Elżbieta Choromańska), gra na gitarach oraz wiersze o Ojczyźnie i żywe obrazy historyczne. Wiersz – „Kto ty jesteś”przedstawiły dzieci z oddziału przedszkolnego , a piosenki „Płynie Wisła płynie”i „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” zaśpiewali uczniowie z klasy II. Rolę J. Piłsudskiego zagrał Wiktor Mikołajczyk, a Polski Nikola Rozenek.

Młodzi aktorzy tym występem oddali hołd wolnej ojczyźnie. Autorkami scenariusza Dnia Niepodległości były nauczycielki historii –  Teresa Przygoda i  Elżbieta Stokarska, a nad wszystkim czuwał  dyrektor Krzysztof Ochmański. Po akademii przyszedł czas na nagrody w konkursach ogłoszonych przez szkołę podstawową i bibliotekę szkolną. Przygotowały i przeprowadziły je Iwona Ochmańska i  Teresa Przygoda.

W konkursie „Jaki znak Twój? Orzeł Biały" nagrody otrzymali:

Klasa „0”- M. Aksamitowska, Z. Maciejewska, R. Jastrzębski, M. Wójcik

Klasy I – III – D. Zakrzewski, P. Rozenek, D. Kowalczyk, B. Szulkowski, G. Marzec, M. Matwiejczyk, T. Mróz

W konkursie na prezentację multimedialną lub film o Niepodległej wyróżniono: Lenę Radziewicz i Agatę Idzkiewicz.

Nagrody w I Rodzinnym Konkursie „Wierszem i piosenką o dużej i małej ojczyźnie” otrzymali: Amelia Gąsiewska i Piotr Flur z rodzinami

Dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę przygotował dyr. Krzysztof Ochmański.

Na boisku szkolnym zasadziliśmy Dąb Pamięci, przy nim zakopaliśmy kapsułę czasu, a w niej folder o szkole, informacje o naszej placówce i życzenia dla ojczyzny na następne 100 lat. W parafialnym kościele uczestniczyliśmy w patriotycznej mszy. A po niej nastąpiło uroczyste wciągnięcie biało – czerwonej flagi na maszt.

T. Przygoda

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówLeszczydół - NowinySP w Leszczydole - Nowinachuroczystości dla Niepodległej100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl