REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka (zdjęcia, video)

Miasto

Na zorganizowanym przez gminę spotkaniu pod hasłem "Powitaniu Wyszkowskiego Pierwszaka" spotykają się uczniowie, którzy rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą podstawową. Podczas tegorocznego wydarzenia 15 listopada dzieci otrzymały legitymacje oraz wzięły udział w śpiewającej lekcji historii.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Co roku burmistrz Wyszkowa organizuje spotkanie, aby powitać najmłodszych uczniów w samorządowej, gminnej i oświatowej społeczności. Tegoroczna uroczystość wpisała się w obchody 100-lecia niepodległości, o czym przypominać będą dzieciom otrzymane misie z patriotycznym akcentem.

- Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi mali obywatele odnajdywali się w naszej wspólnocie samorządowej, żeby wyrastali na mądrych, aktywnych obywateli. To spotkanie jest między innymi po to, żeby było to pierwsze spotkanie z Wyszkowem - zwróciła się do zebranych zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.

Zadała dzieciom pytanie, z czym kojarzy się im Wyszków? Młodzi uczniowie jednogłośnie odpowiedzieli, że z Polską. Zapoznała także uczniów z symbolami miasta: sztandarem, herbem i insygniami w postaci łańcuchów burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Radni są po to, żeby pomagać swojej społeczności lokalnej, przekazywać burmistrzowi prośby mieszkańców. Radni podejmują uchwały i pomagają burmistrzowi w zarządzaniu miastem - opowiedziała o pracy radnych przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska - Życzę Wam, żebyście tak się uczyli i starali, żebyście mogli współdecydować o mieście.

Elżbieta Piórkowska wspomniała także słowa piosenki, której nauczyła się, będąc uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2: 

„Wyszków to miasto moje rodzinne.

Wyszków to miasto milsze niż inne.

Tu właśnie chciałbym spokojnie żyć,

pracować, kochać, marzyć i śnić”.

- Pokochajcie całym sercem Wasze miasto, a napewno będzie Wam się tutaj bardzo dobrze żyło. To jest nasza mała ojczyzna - zaznaczyła na koniec.

W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w śpiewającej lekcji historii. Patriotyczne piosenki zaśpiewali soliści Małgorzata Urbaniak i Krzysztof Ciupiński-Świątek przy akompaniamencie Włodzimierza Trzeciaka. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w śpiewanie między innymi „Pierwszej kadrowej”, „Serce w plecaku” czy też „Przybyli ułani pod okienko”. Po koncercie nadszedł moment najbardziej oczekiwany przez dzieci - wręczenie Legitymacji Wyszkowskiego Pierwszoklasisty.

- To jest taka szczególna legitymacja. Warto ją zachować na pamiątkę, bo ona będzie Wam przypominać właśnie o tym dniu - zaznaczyła Aneta Kowalewska.

Zastępcy burmistrza we wręczeniu legitymacji pomogła przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska wraz z radnymi: Czesławem Lachem, Wojciechem Rojkiem, Janem Abramczykiem i Bogusławem Kuchtą.

 

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Wyszkówgmina WyszkówAneta KowalewskaElżbieta PiórkowskaPowitanie Wyszkowskiego Pierwszakauczniowieszkoła podstawowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl