REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejne miliony dla szpitala. Będzie termomodernizacja i nowy sprzęt medyczny

Powiat

Ponad 13 mln zł unijnego dofinansowania trafiło w tym roku do SPZZOZ w Wyszkowie. 7 listopada dyrekcja szpitala podpisała umowę na kolejne dotacje. Tym razem pieniądze przeznaczy na termomodernizację budynków, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz zakup nowoczesnej aparatury medycznej, m.in. tomografu komputerowego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i dyrektor szpitala powiatowego w Wyszkowie Cecylia Domżała podpisały 7 listopada umowy na dofinansowanie przez samorząd województwa mazowieckiego z funduszy unijnych dwóch projektów dla wyszkowskiego SPZZOZ. W podpisaniu umowy uczestniczyli także starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz. Do budżetu szpitala wpłynie blisko 5,2 mln zł na poprawę efektywności energetycznej budynków oraz zakup nowoczesnej aparatury medycznej. 

Termomodernizacja wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i wymianą oświetlenia na energooszczędne zostanie przeprowadzona w czterech obiektach: budynku głównym szpitala, przychodni, pawilonie oraz w poradniach wchodzących w skład kompleksu szpitala powiatowego w Wyszkowie. Prace obejmą: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, ocieplenie stropodachów, modernizację instalacji c.o., modernizację instalacji wentylacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Realizacja projektu obniży zapotrzebowanie budynków na energię, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacyjne, a także ilość zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza. Na to zadanie szpital pozyskał prawie 2,9 mln zł, a całkowita wartośc projektu wyniesie 4,4 mln zł.

Placówka pozyskała także 2,3 mln zł na zakup sprzętu medycznego. Pracownia ortopedyczna wzbogaci się o RTG przenośny, laser, cykloergometr, urządzenie do aktywnej terapii ręki oraz dynamiczną platformę balansową. Do poradni otolaryngologicznej kupiony zostanie fiberoskop do oceny trzeciego migdałka i mikroskop uszny, a do poradni neonatologicznej - promiennik podczerwieni, dwie wagi niemowlęce oraz dwa pulsoksymetry.Z kolei poradnia ginekologiczno-położnicza otrzyma KTG z przystawką do ciąży bliźniaczej i z dwoma analizami, USG i fotel ginekologiczny z leżanką. W ramach projektu szpital kupi także tomograf komputerowy. Z własnego budżetu szpital dołoży do zakupów około 500 tys. zł. 

Kolejnych pozyskanych z funduszy unijnych dotacji pogratulowały dyrekcji SPZZOZ przedstawicielki samorządu województwa mazowieckiego. 

- To pokazuje troskę zarządu szpitala, który dba o ochronę środowiska i ekonomię, pozyskując pieniądze na termomodernizację. Drugi projekt dotyczy zakupu aparatury medyczej, która jest bardzo potrzebna. Pani dyrektor, gratulujemy! - powiedziała Ewa Orzełowska.

- Pani dyrektor ma pomysł na rozwój tego szpitala - podkreślała Elżbieta Lanc.

- To kolejna chwila radości dla szpitala, potencjalnych pacjentów i wszystkich mieszkańców powiatu wyszkowskiego - skomentowała dyrektor Cecylia Domżała.

- To pokazuje, że pani dyrektor dobrze wykorzystała mandat radnej sejmiku wojewódzkiego - dodał starosta Bogdan Pągowski.

Za współpracę w sejmiku, "mądrą, aktywną pracę w komisji zdrowia" dziękowała Cecylii Domżale Elżbieta Lanc. 

- To było dla mnie bardzo bogate doświadczenie i zaszczyt móc pracować z osobami, które starają się rozwiązywać tyle różnych problemów - dziękowała Cecylia Domżała, która przez półtorej kadencji sprawowała mandat radnej wojewódzkiej. W ostatnich wyborach nie uzyskała wystarczającej liczby głosów.

Dalsze wsparcie dla szpitala zadeklarowali w imieniu nowej Rady Powiatu starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz. 

W tym roku to już czwarta umowa na dofinansowanie projektów SPZZOZ z fuduszy unijnych. Wcześniej szpital pozyskał pieniądze m.in. na remont oddziału kardiologicznego i wewnętrznego oraz zakup aparatury medycznej. 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


SPZZOZ Wyszkówszpitaldotacjawojewództwo mazowieckiepowiat wyszkowski

Komentarze

Anna
A dla pielęgniarek, które ciężko pracują ile..? Zero! Takie to są rządy PSL-owskiej dyrektor.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl