REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kredyt dla Brańszczyka na koniec kadencji

Powiat

Na sesji, która odbyła się 5 listopada, Rady Gminy w Brańszczyku podjęła uchwałę o zaciągnięciu kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu gminy w 2018 roku oraz spłatę wcześniejszych długów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kredyt zostanie zaciągnięty na kwotę 3 mln zł. Jest to niezbędne dla sfinansowania planowanego deficytu budżetu gminy Brańszczyk, który powstał w związku z realizowanymi inwestycjami. Kredyt zostanie także w częsci przeznaczony na spłatę w zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. Zakłada się, że spłata kredytu nastąpi w latach 2019 do 2028. Uchwała w tej sprawie przeszła większością głosów (dwanaście za, przy jednej osobie nie biorącej udziału w głosowaniu).

O tym, jakie m.in. inwestycje zrealizowano i zostaną sfinansowane z kredytu, opowiedział wójt Mieczysław Pękul.

- Po pierwsze transport i utylizacja materiałów zawierających azbest - wszyscy, którzy byli zapisani na ten rok, będą mieli ten azbest zdjęty - mówił wójt. - Następnie remont budynku remizy w Przyjmach, koszt wykonania ponad 70 tysięcy złotych, remont, modernizacja i rozbudowa remizy OSP w Turzynie (około 160 tysięcy złotych), budowa remizy w Białymbłocie. Przeprowadziliśmy remont pomnika Żołnierzy Poległych w 1920 roku. Cena zaoferowana za wykonanie prac to 81 tys. 991 zł, dotacja na tę inwestycję wynosi 40 tysięcy złotych z Urzędu Wojewódzkiego. Następnie wykonanie drogi wewnętrznej w Turzynie (kostka betonowa) - akurat ta inwestycja jest obecnie wykonywana za cenę 135 tys. 877 zł. Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w Ojcowiznie - są zgłoszone 22 posesje, gdzie takie oczyszczalnie będą wykonane. Cena to 530 tysięcy złotych. Remont Gościńca Napoleońskiego, koszt remontu wynosił około 160 tysiący złotych  Remont dachu Szkoły Podstawowej w Białymbłocie, czyszczenie i malowanie tego dachu wykonano za 27 tysięcy złotych. Sprawa następna to remont Szkoły Podstawowej w Nowych Budach, gdzie wykonano remont sali gimnastycznej za cenę 46 tys. 200 złotych. Wykonano również taras ze schodami i to też jest kwota około 40 tysięcy złotych. Sprawa kolejna to remont garażu remizy OSP w Brańszczyku za kwotę 65 tys. 909 zł - z tego jest dofinansowanie wyniosło około 27 tysięcy złotych. Ten projekt został już prawie ukończony, zostały tylko drobne prace kosmetyczne. I myślę, że są to najważniejsze inwestycje wykonywane w tym roku - powiedział wójt 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Brańszczyk, powiat wyszkowskiRada Gminy Brańszczykkredytuchwała

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Narkotyki ukrył w skarpetce
Zapraszamy aby skontaktować leszczydół Stary.
Marta
Narkotyki ukrył w skarpetce
reklamowka chyba z biedronki
stefan
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Pokłosie żałosnych przewozów Kolei Mazowieckich jednak cały czas daje się we znaki.
SG
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org