REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„GRAM fair play” - musical z przesłaniem dla młodzieży w listopadzie w Wyszkowie

Nauka

„GRAM fair play” to musical rockowo/hip-hopowy w reżyserii Pawła Podgórskiego, będący częścią kampanii społeczno-edukacyjnej oraz warsztaty edukacyjne powstałe z inicjatywy Fundacji Caroline B. Lefrak, mające uwrażliwiać młodzież na zasady "fair play" w czasie rozgrywek szkolnych, podczas lekcji, ale także w czasie wolnym. Dwa spektakle zostaną wystawione 27 listopada w WOK "Hutnik" w Wyszkowie.

REKLAMA

Celem Fundacji Caroline B. Lefrak oraz kampanii „GRAM fair play” jest promowanie kulturalnego zachowania w sporcie i poza nim, kształtowanie pozytywnych cech charakteru, takich jak: uczciwość, sprawiedliwość oraz budowaniem pozytywnego wizerunku własnej osoby poprzez okazywanie szacunku dla przeciwnika, sędziego i własnej drużyny, kolegów i koleżanek na boisku, ale też poza nim. 

- Chcemy, by to hasło towarzyszyło uczniom w nowym roku szkolnym - mówią inicjatorzy.

Spektakl oraz interaktywne warsztaty o tematyce fair play, w pełni angażujące młodzież i nauczycieli, poprowadzi Michał Zawadka - trener wystąpień publicznych, komunikacji, autor książek dla dzieci, aktor. Celem akcji jest krzewienie idei fair play wśród dzieci i młodzieży. Hasło przewodnie akcji ma właściwie kształtować stronę moralną i zasadniczo wpływać na przyszłego dorosłego człowieka, gdyż to młodzież jest kluczem do naszej przyszłości.

- Doskonale wiem, jak istotne dla niej jest tzw. „chcę być kimś”, ale aby to osiągnąć trzeba umieć świadomie zadbać o siebie i zacząć mówić „zależy mi” - komentuje Michał Zawadka. - Dziś młodzież często ocenia a nie docenia, a wystarczy zaledwie ta jedna magiczna litera, by to zmienić i zacząć widzieć swoje wartości, nawet te małe. 

„GRAM fair play”
musical

Scenariusz i reżyseria – Paweł Podgórski

Teksty piosenek – Aleksandra Potrykus Wincza

Muzyka – Rafał Karasiewicz, Jacek Winkiel

Choreografia – Emilia Czerko

Scenografia – Kamil Malinowski

Przygotowanie wokalne – Jacek Kotlarski

Występują:

Ojciec - twardy i nieustępliwy, typ despoty. Wyznający zasadę „po trupach do celu”. Bardzo wymagający wobec samotnie wychowywanego syna. W środku bardzo wrażliwy i kochający ojciec, jednak chore ambicje i wysokie oczekiwania wobec syna określają go jako negatywną postać.

Trener – były sportowiec, sympatyczny człowiek z pasją. Bardzo uczciwy w stosunku do innych. Jest osobą gotową do poświęceń ale nie za każdą cenę. Najważniejsza dla niego w pracy jest systematyczność i dążenie do wyznaczonego celu. Nie zapomina jednak o zdroworozsądkowym podejściu w kształceniu charakterów swoich podopiecznych.

Nauczycielka – wrażliwa i oddana swojej pracy. Jest osobą pozbawioną odpowiedniej charyzmy. Uwielbia pracę z młodzieżą, chociaż ta za nią nie przepada. Jest typem nauczyciela zadaniowego, poruszającego się w jasno określonych schematach, poza które nigdy nie wykracza.

Matka – kobieta sukcesu, bardzo miła osoba. Jest dość nowoczesna i wyrozumiała. Ma raczej dobry kontakt z córką, choć ta niechętnie dzieli się z nią wszystkimi problemami.

Igor – sportowiec, typ playboya, typowy pozer. Przedkłada wyniki w sporcie nad nauką. Nie dba o dobre relacje z rówieśnikami oraz nauczycielami. W środku bardzo nieszczęśliwy z powodu wysoko postawionej poprzeczki przez ojca. Broniąc się przed własnymi problemami ucieka się do agresji i pozerstwa.

Mateusz - (Nowy) przystojny i grzeczny chłopak o wysokiej kulturze osobistej. Jego pasją jest sport, choć traktuje go jedynie jako hobby. Dobrze się uczy ale nie jest typem kujona.

Zosia – bardzo skromna dziewczyna. Gdy była małą dziewczynką trafiła do domu dziecka. Pomimo licznych hejtów w jej stronę i braku akceptacji ze strony rówieśników doskonale sobie radzi dzięki silnemu charakterowi. Jej największym pragnieniem jest stworzyć w przyszłości kochającą rodzinę. Przyjaciółka (Nowego) Mateusza.

Amanda – nierozstająca się z telefonem czy tabletem, gwiazda internetu. Zagubiona w realnym świecie. Dla niej najważniejszy jest fame. Dziewczyna Igora. Choć uczucie jest dla niej mniej ważne jak akceptacja i popularność. Uwielbia być w centrum uwagi.

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


spektaklmusicalGRAM fair playWyszkówPaweł Podgórski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii

REKLAMA

Pracuj.pl