REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„GRAM fair play” - musical z przesłaniem dla młodzieży w listopadzie w Wyszkowie

Nauka

„GRAM fair play” to musical rockowo/hip-hopowy w reżyserii Pawła Podgórskiego, będący częścią kampanii społeczno-edukacyjnej oraz warsztaty edukacyjne powstałe z inicjatywy Fundacji Caroline B. Lefrak, mające uwrażliwiać młodzież na zasady "fair play" w czasie rozgrywek szkolnych, podczas lekcji, ale także w czasie wolnym. Dwa spektakle zostaną wystawione 27 listopada w WOK "Hutnik" w Wyszkowie.

REKLAMA

Celem Fundacji Caroline B. Lefrak oraz kampanii „GRAM fair play” jest promowanie kulturalnego zachowania w sporcie i poza nim, kształtowanie pozytywnych cech charakteru, takich jak: uczciwość, sprawiedliwość oraz budowaniem pozytywnego wizerunku własnej osoby poprzez okazywanie szacunku dla przeciwnika, sędziego i własnej drużyny, kolegów i koleżanek na boisku, ale też poza nim. 

- Chcemy, by to hasło towarzyszyło uczniom w nowym roku szkolnym - mówią inicjatorzy.

Spektakl oraz interaktywne warsztaty o tematyce fair play, w pełni angażujące młodzież i nauczycieli, poprowadzi Michał Zawadka - trener wystąpień publicznych, komunikacji, autor książek dla dzieci, aktor. Celem akcji jest krzewienie idei fair play wśród dzieci i młodzieży. Hasło przewodnie akcji ma właściwie kształtować stronę moralną i zasadniczo wpływać na przyszłego dorosłego człowieka, gdyż to młodzież jest kluczem do naszej przyszłości.

- Doskonale wiem, jak istotne dla niej jest tzw. „chcę być kimś”, ale aby to osiągnąć trzeba umieć świadomie zadbać o siebie i zacząć mówić „zależy mi” - komentuje Michał Zawadka. - Dziś młodzież często ocenia a nie docenia, a wystarczy zaledwie ta jedna magiczna litera, by to zmienić i zacząć widzieć swoje wartości, nawet te małe. 

„GRAM fair play”
musical

Scenariusz i reżyseria – Paweł Podgórski

Teksty piosenek – Aleksandra Potrykus Wincza

Muzyka – Rafał Karasiewicz, Jacek Winkiel

Choreografia – Emilia Czerko

Scenografia – Kamil Malinowski

Przygotowanie wokalne – Jacek Kotlarski

Występują:

Ojciec - twardy i nieustępliwy, typ despoty. Wyznający zasadę „po trupach do celu”. Bardzo wymagający wobec samotnie wychowywanego syna. W środku bardzo wrażliwy i kochający ojciec, jednak chore ambicje i wysokie oczekiwania wobec syna określają go jako negatywną postać.

Trener – były sportowiec, sympatyczny człowiek z pasją. Bardzo uczciwy w stosunku do innych. Jest osobą gotową do poświęceń ale nie za każdą cenę. Najważniejsza dla niego w pracy jest systematyczność i dążenie do wyznaczonego celu. Nie zapomina jednak o zdroworozsądkowym podejściu w kształceniu charakterów swoich podopiecznych.

Nauczycielka – wrażliwa i oddana swojej pracy. Jest osobą pozbawioną odpowiedniej charyzmy. Uwielbia pracę z młodzieżą, chociaż ta za nią nie przepada. Jest typem nauczyciela zadaniowego, poruszającego się w jasno określonych schematach, poza które nigdy nie wykracza.

Matka – kobieta sukcesu, bardzo miła osoba. Jest dość nowoczesna i wyrozumiała. Ma raczej dobry kontakt z córką, choć ta niechętnie dzieli się z nią wszystkimi problemami.

Igor – sportowiec, typ playboya, typowy pozer. Przedkłada wyniki w sporcie nad nauką. Nie dba o dobre relacje z rówieśnikami oraz nauczycielami. W środku bardzo nieszczęśliwy z powodu wysoko postawionej poprzeczki przez ojca. Broniąc się przed własnymi problemami ucieka się do agresji i pozerstwa.

Mateusz - (Nowy) przystojny i grzeczny chłopak o wysokiej kulturze osobistej. Jego pasją jest sport, choć traktuje go jedynie jako hobby. Dobrze się uczy ale nie jest typem kujona.

Zosia – bardzo skromna dziewczyna. Gdy była małą dziewczynką trafiła do domu dziecka. Pomimo licznych hejtów w jej stronę i braku akceptacji ze strony rówieśników doskonale sobie radzi dzięki silnemu charakterowi. Jej największym pragnieniem jest stworzyć w przyszłości kochającą rodzinę. Przyjaciółka (Nowego) Mateusza.

Amanda – nierozstająca się z telefonem czy tabletem, gwiazda internetu. Zagubiona w realnym świecie. Dla niej najważniejszy jest fame. Dziewczyna Igora. Choć uczucie jest dla niej mniej ważne jak akceptacja i popularność. Uwielbia być w centrum uwagi.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


spektaklmusicalGRAM fair playWyszkówPaweł Podgórski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl