REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"18 - 100 - 18 Niepodległa" - konkurs, który zdarza się raz na sto lat...

Nauka

Niecodzienny konkurs, zorganizowany z okazji obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowano 30 października w Wyszkowie. Swoją wiedzą w zmaganiach pod hasłem "18-100-18 Niepodległa" dzieliła się młodzież z gminy Wyszków.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Świętujemy 100 - lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, z tej okazji mamy tak wspaniały konkurs. Cieszę się, że możemy taki konkurs przeprowadzić. Pielęgnujmy w nas patriotyzm, ale szanujmy też inne narody - mówiła na otwarcie dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik - Nasiadko. Zacytowała słowa marszałka Józefa Piłsudskiego:

"Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem, staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo  zajmujących dane terytorium".

W konkursie wzięło udział siedem wyjątkowych drużyn ze szkół z gminy Wyszków: SP w Lucynowie, SP w Leszczydole - Nowinach, SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5 w Wyszkowie. Uczestnicy zmierzyli się z siedmioma zadaniami. Pierwsza tura pytań dotyczyła marszałka Józefa Piłsudskiego, kolejne - lokalnych bohaterów oraz honorowych obywateli Wyszkowa, Armii Krajowej, polskich Noblistów. Były także pytania dotyczące planu Wyszkowa i charakterystycznych widoków wybranych polskich miast. Wiedzę i umiejętności nadzorowało jury, wybrane drogą losowania: Teresa Przygoda - przewodnicząca jury, Anna Zimny, Ewa Winiarska, Danuta Pażuchowska, Elżbieta Stokarska.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 listopada o godz. 18.00 w WOK "Hutnik", podczas uroczystości pt. "A to Polska właśnie", zorganizowanych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs odbył się pod patronatem burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, a jego organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie na czele z Krystyną Szczuką - Wiśniewską i Lucyną Wilczyńską oraz Związek Piłsudczyków RP Towarzystwo Pamięci J. Piłsudskiego Okręg Nadbużański w Wyszkowie. Uczestnikom wręczono dyplomy, książki i pamiątkowe pocztówki od Związku Piłsudczyków RP. 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówkonkurs 18-100-18 Niepodległagminny konkurs100- lecie odzyskania niepodległościBiblioteka Miejska w Wyszkowieuczniowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl