REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Botox – skuteczna recepta na zmarszczki mimiczne?

Kącik Prasowy

Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już po dwudziestce. Jak można z nimi walczyć?

REKLAMA

Dla wielu kobiet pojawienie się pierwszych zmarszczek jest powodem do gorszego samopoczucia. Jest jednak sposób na to, aby się ich pozbyć – jednym z nich jest botox, czyli toksyna botulinowa typu A. 

Czym dokładnie jest botox? Kiedy sprawdza się najlepiej? Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem botoksu? Gdzie można go wykonać?

Botox – co to jest?

Botox, w spolszczonej pisowni – botoks, jest związkiem wytwarzanym naturalnie przez bakterie jadu kiełbasianego. Inna nazwa botoksu to toksyna botulinowa.

To naturalnie występująca w środowisku neurotoksyna, która w dużych dawkach jest niebezpieczna dla człowieka. Odkryto jednak, że w małych ilościach posiada właściwości lecznicze.

Obecnie botox używany jest w wielu zabiegach medycznych, głównie związanych z nadmiernym napięciem mięśniowym, co wynika z jego specyfiki działania. Znalazł on także zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej.

Botox – jak działa i jakie ma zastosowanie?

Toksyna botulinowa działa na układ nerwowy. Powoduje zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem, a tym samym uniemożliwia pracę tkance mięśniowej.

Takie działanie powoduje, że botox jest substancją doskonale sprawdzającą się przy likwidacji zmarszczek pochodzenia mimicznego.

Zmarszczki mogą być efektem zarówno naturalnych procesów starzeniowych skóry, jak również mogą być powiązane z aktywnością mięśni twarzy. Zmarszczki mimiczne najczęściej są rezultatem częstego uśmiechania się oraz marszczenia czoła. Mogą one pojawić się już po dwudziestym roku życia.

Walka ze zmarszczkami mimicznymi nie jest prosta – zwykłe kosmetyki nie są w stanie ich zlikwidować, ponieważ nie docierają do mięśnia. Rozwiązaniem jest zatem botoks, który dostarczany jest bezpośrednio do miejsca, w którym formuje się zmarszczka, a następnie powoduje jej wygładzenie.

Botox – najlepszy na zmarszczki takie jak:

  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
  • pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami, tak zwane lwie zmarszczki
  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczki na nosie, tak zwane królicze zmarszczki
  • zmarszczki na brodzie

Botox – jak wygląda zabieg z jego użyciem?

Z zabiegu wykorzystującego toksynę botulinową typu A można skorzystać obecnie w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg powinien być przeprowadzony przez uprawnionego lekarza medycyny estetycznej – dermatologa albo chirurga plastycznego.

Zasadniczo, zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań ze strony pacjentki. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza otrzymanymi podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej.

Sam zabieg trwa na ogół od około 15 do 20 minut. Polega on na wstrzyknięciu cienką igłą odpowiedniej ilości botoksu w uprzednio wyznaczone na twarzy miejsca. Iniekcje nie powodują dolegliwości bólowych, ale w przypadku dyskomfortu można zastosować kremy znieczulające.

Bezpośrednio po zabiegu należy pamiętać o tym, aby nie schylać się, nie masować twarzy, także tego samego dnia nie uprawiać sportów oraz nie przebywać w gorących miejscach, na przykład chodzić do sauny.

Botox – jak długo utrzymują się efekty?

Toksyna botulinowa nie daje natychmiastowych rezultatów – pierwsze zmiany można zauważyć po 3-4 dniach od iniekcji preparatu. Na pełne efekty należy zaczekać na ogół 7-14 dni.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, także botoks nie daje efektów na trwałe i konieczne jest powtarzanie zabiegów dla zachowania pożądanego wyglądu twarzy.

W zależności od pacjentki efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Dochodzi wtedy do odbudowania połączeń nerwowych z mięśniem. Wówczas zabieg może być wykonany kolejny raz. U pacjentek, które wykonują botox wielokrotnie, zaobserwowano, że efekty pomiędzy iniekcjami utrzymują się na dłużej.

Botox – przeciwwskazania:

  • okres ciąży oraz karmienia piersią
  • aktywne zmiany zapalne na twarzy
  • choroby prowadzące do osłabienia mięśni
  • przyjmowanie leków na krzepliwość krwi

Botox – gdzie można skorzystać z zabiegu?

Do skorzystania z zabiegu wstrzykiwania botoksu zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej Ursynów z Warszawy

 

Art. promocyjny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Niedziela
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org