REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Xanartheis”. Poruszający spektakl Wyszkowskiego Teatru Tańca (zdjęcia, video)

Kultura

„Xanartheis” (z gr. powrócisz) - to powrót do samego siebie. Mistrzowsko wyrażone tańcem emocje i uczucia kobiet walczących o bycie w zgodzie z własną tożsamością, z samym sobą. Spektakl to pokaz najwyższej klasy i profesjonalizmu przy zastosowaniu minimum zbędnych "ozdobników" i materialnych środków wyrazu. Na scenie po prostu króluje taniec.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Spektakl wyszkowianie mieli okazję obejrzeć podczas kilku koncertów w minionym tygodniu - sala widowiskowa "Hutnika" za każdym razem wypełniona była po brzegi. Widzowie przyjmowali go oklaskami na stojąco. Na scenie króluje minimalizm - w rekwizytach, kostiumach i scenografii, za którą posłużyły ogromne lustra. Jednak razem ze wspaniałym oświetleniem stworzyły one niesamowity efekt, podkreślając przede wszystkim taneczne, akrobatyczne i artystyczne walory spektaklu. Niesamowitą, na światowym poziomie choreografię, przygotowali Martyna Busławska i Artur Bajll. Całości dopełnia doskonale dobrana, budująca napięcie muzyka. Jednak to, co jest największą wartością widowiska, to kunszt tancerzy. Widzowie niczym zahipnotyzowani weszli w świat prezentowanych przez nich trudnych relacji międzyludzkich, wewnętrznej walki, zmagań i starań o własną tożsamość. Przepięknie te wszystkie emocje wyraziły solistki - Paulina Skurzewska i Oliwia Kowalczyk. W spektaklu wspaniale zaprezentowały się również: Roksana Malinowska, Sandra Heronimek, Aleksandra Kalinowska, Oliwia Juszczyńska, Karolina Rociek, Olga Pieńczuk, Katarzyna Mielczarczyk, Patrycja Kozikowska, Karina Szymańska, Kinga Wrzeszcz, Marlena Badurek, Aleksandra Misztela, Oliwia Ciemniewska, Dominika Rogalska, Maja Jechna, Adrianna Wyszyńska, Małgorzata Końska.

- Często w życiu tkwimy w złych sytuacjach, miłościach, przyjaźniach. Nasz spektakl jest o powrocie... o powrocie do własnej tożsamości, do własnego ja. „Xanartheis” to powrót do samego siebie – mówiła dyrektor artystyczn spektaklu, prezes Fundacji Wyszkowski Teatr Tańca, Jolanta Wiśniewska. 

Spektakl nie pozostawia widza obojętnym.

- Mówi się, że przeciwności losu nas kształtują. Trudne doświadczenia życiowe niekiedy wpływają na naszą samoocenę, powodując spadek poczucia własnej wartości, pewności siebie, wiary w swoje możliwości. Relacje z ludźmi i wydarzenia zmieniają nas tak bardzo, że zapominamy być i żyć ze sobą w zgodzie. Czy wędrując po ścieżkach życia, masz odwagę pozostać sobą? - na te pytania odpowiedzi szukają twórcy najnowszego spektaklu WTT. Nad jego przygotowaniem pracowali także:

Manager/ koordynator projektu - Dorota Lipińska 

Reżyser światła - Damian Białorudzki 

Muzyka mix - Mikołaj Trybulec, Roman Grus - Studio RG

Kostiumy - Noir duo, Jolanta Wiśniewska

Wykonanie - Anna Morka

Scenografia - Marek Napiórkowski

Plakat/ grafika - Mariusz Małecki

Zdjęcia - Salem Studio/ Michał Borek. 

Podziękowania od zespołu za pomoc w realizacji spektaklu otrzymali ponadto: burmistrz Grzegorz Nowosielski, dyrektor WOK Hutnik Mariusz Kowalski, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Leszek Marszał.

Wyszkowski Teatr Tańca jest formacją młodą, istnieje od pięciu lat. Był to jego trzeci spektakl.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl