REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Premier Morawiecki w Lucynowie Dużym i Zabrodziu spotkał się ze strażakami i gospodyniami wiejskimi (FOTO/ VIDEO)

Powiat

Z gospodarską wizytą, aby wesprzeć lokalne struktury i kandydatów PiS na ostatniej prostej samorządowej kampanii wyborczej, do powiatu wyszkowskiego przybył 17 października premier Mateusz Morawiecki. Spotkał się z druhami OSP w Lucynowie Dużym i członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. Pojawił się także na drodze ekspresowej S8 Wyszków - Ostrów Maz., która lada moment ma zostać otwarta dla kierowców.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Najpierw premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkali się z dziennikarzami na początku nowo budowanego odcinka drogi ekspresowej S8 Wyszków - Poręba, na węźle Wyszków Północ. 

- Drogą ekspresową, 180 km, już za moment, za parę dni przyjedziemy bez przeszkód. Dwa przepiękne polskie miasta, Warszawa i Białystok, zostaną w końcu połączone drogą ekspresową – powiedział premier. 

Z Turzyna premier udał się do Lucynowa Dużego, gdzie czekał na niego zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. 

- OSP, ja nazywam czasem Ogromna Siła Polski - mówił o strażakach - ochotnikach z szacunkiem i uznaniem dla ich służby Mateusz Morawiecki. 

W spotkaniu brali także udział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski oraz komendant wojewódzki PSP na Mazowszu Bogdan Łasica. To najpierw do nich a następnie też do samego premiera prezes OSP Lucynów Duży Eugeniusz Zaremba zwrócił się z prośbą o pomoc w pozyskaniu samochodu bojowego, gdyż lucynowski star jest już mocno wysłużony. Premier obejrzał kronikę jednostki i wpisał się do niej na pamiątkę. 

- Dziękuję za to, co robicie dla społeczeństwa polskie Ono jest dzięki temu lepsze, szczęśliwsze i silniejsze - zwrócił się premier do druhów. 

Po tej typowo męskiej części wizyty premier udał się na spotkanie z przedstawicielkami KGW w Zabrodziu. Na terenie swojej gminy witała go Joanna Bala, dyrektor KRUS na Mazowszu. Przybyła też wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz samorządowcy z okolicznych powiatów. Przybył także minister Jacek Sasin. W spotkaniu wzięło udział wielu mieszkańców gminy Zabrodzie. Członkinie Koła przywitały premiera muzycznie. 

- Często rozważamy, co zrobić, żeby podnosić standard życia Polaków do poziomu europejskiego a z drugiej strony utrzymać jak najwięcej z tych pięknych tradycji polskiej kultury. W kołach gospodyń wiejskich jest ta kwintesencja. Kobiety gospodarne i wspaniałe, bo z jednej strony pokazują nam, jak dbać o naszą tradycję, kulturę, kuchnię staropolską, ale z drugiej strony polska wieś się bardzo unowocześnia, modernizuje we współpracy z rządem, różnymi organizacjami rolniczymi. I to jest proces, który chcemy żeby przebiegał, by podłączać małe wsie i miasteczka do naszego krwioobiegu gospodarczego - mówił premier. 

W mniej oficjalnej rozmowie z członkiniami KGW miał okazję porozmawiać o historii, blisko 50-cio już letniej Koła. Panie obdarowały go nalewkami własnej roboty. Premier pytał o popisowe dania i przyznał, że sam najbardziej lubi pierogi ruskie. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Mateusz MorawieckipremierZabrodziePiSLucynów DużyOSPkoło gospodyń wiejskichwybory samorządowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl