REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Złote gody par małżeńskich w Rząśniku

Powiat

24 pary małżeńskie z gminy Rząśnik świętują w tym roku Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą celebrowali proboszcz parafii Rząśnik ks. kan. Robert Sulich i proboszcz parafii Płoniawy Bramora  ks. Krzysztof Wierzchoń (syn jubilatów – państwa Teresy i Henryka Wierzchoń). Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, a na zakończenie mszy św. otrzymali upominki od księdza proboszcza. W nabożeństwie oprócz zacnych Jubilatów, udział wzięli przedstawiciele władz gminnych, na czele z wójtem Pawłem Kołodziejskim, wiceprzewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Nowackim, sekretarzem gminy Karolem Kołakowskim, radni, dyrektorzy szkół, sołtysi oraz najbliżsi i znajomi Jubilatów.

Po mszy świętej małżonkowie, wraz z przedstawicielami władz gminy i gośćmi, udali się do domu weselnego, gdzie odbyła się dalsza część obchodów Złotego Jubileuszu. Podobnie jak 50 lat temu, tego dnia również zagrał im ,,Marsz weselny” w wykonaniu Warszawskiej Kapeli z Targówka, która zapewniła oprawę artystyczną uroczystości. Przybyłych przywitał dyrektor GBP w Rząśniku Sławomir Pierzynowski, który zaznaczył, iż „50-lecie małżeństwa to Złote Gody, okrągła rocznica, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić... To dar i zaszczyt móc, i umieć być z drugą osobą”.

Nadeszła podniosła chwila, małżonkowie podziękowali sobie za wspólnie przeżyte lata, z przyrzeczeniem o uczynieniu wszystkiego ku dalszej szczęśliwej podróży do kolejnych jubileuszy. Głos zabrał wójt Paweł Kołodziejski, który podkreślił wartość, jaką stanowi rodzina i współmałżonek w podróży przez całe życie.

- Naszych Jubilatów pół wieku temu połączyła niewidoczna, nierozerwalna nić. Wspólnie przeżytymi latami potwierdzili szczerze wypowiedziane „tak” - w zdrowiu i chorobie, na dobre i złe” - mówił.

Wójt wraz z zastępcą Pawłem Abramczykiem odznaczyli Jubilatów medalami Za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę. Przewodniczący Rady Gminy wraz z wójtem wręczyli listy gratulacyjne oraz statuetki, które na pewno stanowić będą trwałą pamiątkę jubileuszu. Symboliczną lampką szampana wzniesiono toast na cześć Jubilatów, a także złożono im życzenia kolejnych pięknych jubileuszy. Pary małżeńskie nie omieszkały skorzystać z możliwości wspólnych zdjęć, które pokażą swoim dzieciom, wnukom, prawnukom. Wśród dostojnych Jubilatów znaleźli się: Janina i Zdzisław Ampulscy, Zofia i Tadeusz Dziadakowie, Irena i  Kazimierz Dziewulscy, Janina i Tadeusz Gałązkowie, Marianna i Zbigniew Kania, Cecylia i Mieczysław Kuleszowie, Wanda i Tadeusz Liśkiewiczowie, Krystyna i Józef Łachaccy, Alina i Tadeusz Łapka, Halina i Jan Łezka, Zofia i Tadeusz  Marzochowie,Stefania i Stanisław Mąka, Jadwiga i Henryk Mrozowie, Teresa i Stanisław Mrozowie, Krystyna i Zdzisław Nowakowie, Jadwiga i Henryk Nowotka, Zofia i Edward Pietrzakowie, Władysława i Mieczysław Przychodzcy, Maria i Edward Rakowscy, Maria i Kazimierz Rurka, Janina i Kazimierz Szurawscy, Teresa i Henryk Wierzchoniowie, Krystyna i Józef Zarembowie,Feliksa i Jerzy Zdziera.

W gronie Jubilatów było dziewięć par małżeńskich, które obchodzą Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego: Teresa i Mieczysław Ampulscy, Krystyna i Zygmunt Łezka, Irena i Kazimierz Nowosielscy, Wiktoria i Czesław Perzanowscy, Kazimiera i Stanisław Piwowarscy, Janina i Kazimierz Przychodzcy, Irena i Jan Smogorzewscy, Halina i Kazimierz Soliwoda, Genowefa i Stanisław Wultańscy.

Przy wspólnym uroczystym obiedzie, Jubilaci mieli okazję spotkać się, porozmawiać i wrócić do wspomnień wspólnie przeżytych chwil. Dużo radości sprawił wszystkim występ artystyczny Zespołu Ludowego „Kurpie Białe” z Rząśnika i wspólna zabawa. 

Organizatorzy.

 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiRząśnik"Złote gody"pary małżeńskiePaweł Kołodziejski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy

REKLAMA

Pracuj.pl