REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Premier na nowym odcinku S8. W piątek prawdopodobnie otwarcie ekspresówki Warszawa - Białystok

Powiat

- Z ogromną przyjemnością chcę powiedzieć, że dwa przepiękne polskie miasta, Warszawa i Białystok, zostaną w końcu połączone drogą ekspresową – powiedział dziś (17 października) premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zorganizowanej na węźle drogowym Wyszków Północ. Jak zapowiedział, ostatnim budowanym odcinkiem S8 między Warszawą a Białymstokiem pojedziemy prawdopodobnie już w najbliższy piątek, 19 października.

REKLAMA

17 października premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkali się z dziennikarzami na początku nowo budowanego odcinka drogi ekspresowej S8 Wyszków - Poręba.

- Drogą ekspresową, 180 km, już za moment, za parę dni przyjedziemy bez przeszkód. Tutaj jest taki odcinek drogi, gdzie czasami można stać, pół godziny i do godziny. To wszystko zostanie wyeliminowane. Te korki znikną. Budujemy cały ten "ruszt" komunikacyjny by logicznie łączyć ze sobą wielkie ośrodki, ale w tym kontekście chcę powiedzieć także o programie budowy dróg lokalnych. W całym systemie dróg krajowych potrzebujemy inwestować także w drogi lokalne, gminne, powiatowe - mówił premier.

Podkreślił, że fundusz na budowę dróg samorządowych wynosi ponad 6,5 mld zł. Pryz ich budowie samorządy będą mogły liczyć na dofinansowanie na poziomie nawet 80 proc.

- To będzie naprawdę wielki skok cywilizacyjny w poprawie komunikacji dla wszystkich. Podnoszenie standardu życia mieszkańców północno-wschodniego Mazowsza i Podlasia polega nie tylko na tym połączeniu S8, ale na tym, żeby do S8 dochodziły coraz to lepsze drogi z otaczających "ósemkę" powiatów, gmin. To nasze zobowiązanie na kolejne trzy, cztery lata - mówił Mateusz Morawiecki.

Rzecznik GDDKiA zapowiada, że po piątkowym otwarciu drogi dla kierowców, nadal będą prowadzone prace wykończeniowe wokół drogi.

- Wprowadzimy ruch na dwóch jezdniach, po jednej w kierunku Białegostoku i Warszawy z ograniczeniem prędkości do 100 km/ h, aby wykonawcy mogli dokończtć pozostałe roboty - mówi Tubie Wyszkowa Rafał Malinowski.

Planowany do otwarcia w piątek 13-kilometrowy fragment S8 Wyszków - Poręba to trzeci odcinek oddawany do użytku w tym roku. W lipcu przekazano trasę od Ostrowi Maz. do granicy województwa, a we wrześniu część od węzła Poręba w kierunku Ostrowi Maz. 

 

Fot. Twitter/ Szymon Huptyś

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Marek Eychler
Nie ważne, że po jednej nitce, nie ważne, że z prędkością 10 km/h zamiast 130, ważne, że oszust Morawiecki zrobi sobie fotkę z otwarcia na dwa dni przed wyborami. Ciekawe tylko jakim kosztem? Wypadków, ludzkiego życia?
Henry
Nie kłam człowieku. Po 2 jezdniach i 100km na godzinę. To, że redaktorek nie umie pisać ze zrozumieniem, nie oznacza, że możesz ordynarnie kłamać. Wolę jechać 100km/h po bezkolizyjnej trasie niż bujać się w korku jeden za drugim i wyprzedzać na czołówkę..
Ojciec sukcesu
No to jeszcze przed wyborami trzeba zdarzyć z uroczystym otwarciem A2 na odcinku Poznań Konin
sokole oko
Chodzi o ograniczenie prędkości do 100 km/h do czasu zakończenia wszystkich robót. W trakcie pisania wkradła się Pani Redaktor literówka, ot i wszystko :)

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl