REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Waszą mądrością wychowujemy kolejne pokolenia wyszkowian". Burmistrz podziękował nauczycielom

Nauka

15 października w Wyszkowie miały miejsce gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy emerytowani i pracownicy oświaty z gminy Wyszków. Jak co roku uhonorowano wyróżniających się nauczycieli z gminnych szkół.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgromadzonych nauczycieli powitał Karol Pych z Urzędu Miejskiego.

- To święto wszystkich tych, którzy są mistrzami, wspierającymi rozwój drugiego człowieka. Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować za waszą pracę, poświęcenie, za serce, jakie wkładacie w nauczanie młodzieży. Nasze podziękowania, to wdzięczność, że dzięki wam młode pokolenie wyrośnie na prawych, dobrych ludzi. Bowiem, jak pisał filozof Albert Camus: "Być człowiekiem to już bardzo dużo". Ogromne wyrazy szacunku i uznania za przekazaną wiedzę, serce i mądrość życiową. To wasze inicjatywy, twórcze działania i nowatorskie pomysły tworzą dobry klimat dla kształtowania dziecięcych osobowości i wpływają na ich życiowe wybory - mówił.

Do nauczycieli zwrócił się także burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

- Mądrość to myśleć ze sceptycyzmem, ale działać z optymizmem - wyjątkowo ta myśl wydaje mi się bliska nauczycielskiej pracy, bo najpierw trzeba zgromadzić potężny kapitał wiedzy, aby zostać nauczycielem, a potem bez tego optymizmu, życzliwości, wiary w siebie, nie da się chyba nauczycielskiej misji realizować. Waszą mądrością wychowujemy kolejne pokolenia wyszkowian. Edukacja w naszej gminie to nasza wspólna sprawa. Szkoła to uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale też samorządy jako organy prowadzące szkół. Razem musimy stawiać czoło wyzwaniom systemowym, cywilizacyjnym, codziennym. Wiem, że potrafimy to robić z sukcesem, tylko trzeba postawić na współpracę, dialog i życzliwość. Dla nas wszystkich w szkole najważniejszy jest uczeń i z myślą o nim zawsze jestem otwarty na współpracę i zachęcam do niej, obiecując wsparcie i zrozumienie dla twórczych i kreatywnych nauczycieli. Jesteśmy i zawsze będziemy dla was partnerem w waszej edukacyjnej misji - mówił.

Złożył również życzenia zgromadzonym nauczycielom i pracownikom szkół: 

- Życzę, aby praca, którą wykonujecie, była dla was źródłem radości, satysfakcji i sukcesów, by wasi uczniowie widzieli w was zawsze mistrzów, byście byli dla nich autorytetem i drogowskazem. Życzę również szacunku, zrozumienia, sympatii rodziców i ciągle nowej motywacji do działania - mówił.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniono nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym prowadzili uczniów do sukcesów w zawodach i konkursach przedmiotowych, angażowali się w życie szkoły i społeczności lokalnej, a także w podziękowaniu za trud podejmowanej pracy wychowawczej oraz aktywną i twórczą postawę. Nagrodą Burmistrza wyróżniono: Adriannę Rozenek z SP w Leszczydole - Nowinach, Mariannę Wołyniec z SP w Rybnie, Elżbietę Matak z SP nr 2 w Wyszkowie, Mirosławę Przybysz z Przedszkola nr 2 w Wyszkowie, Krystynę Szczukę - Wiśniewską z SP nr 5 w Wyszkowie, Agnieszkę Pałkę z SP nr 4 w Wyszkowie, Hannę Zdunek z SP w Lucynowie, Iwonę Woźniakowską z SP nr 1 w Wyszkowie, Karola Wołynko z SP nr 3 w Wyszkowie, Renatę Wróbel z SP w Leszczydole - Starym, Katarzynę Sadkowską z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie, Hannę Dziubiel z SP nr 1 w Wyszkowie, Wiesława Paska z SP nr 2 w Wyszkowie, Alinę Oleksiak z SP nr 3 w Wyszkowie, Ewę Runo z SP nr 4 w Wyszkowie, Zbigniewa Szczerbę z SP nr 5 w Wyszkowie, Urszulę Gałecką z SP w Lucynowie, Agnieszkę Drążewską z SP w Leszczydole - Starym, Wiesława Mielczarczyka z SP w Rybnie, Krzysztofa Ochmańskiego z SP w Leszczydole - Nowinach.

Tradycją, która jest kontynuowana od 10 lat, są nagrody "Dobrego Wychowawcy", przyznawane dla nauczycieli - wychowawców, którzy swoim zaangażowaniem i ciężką pracą wyróżniają się na tle innych pedagogów. Tytuł "Dobrego Wychowawcy 2018" otrzymali: Anna Grześkiewicz z SP nr 1 w Wyszkowie, Barbara Ochmańska z SP nr 1 w Wyszkowie, Agnieszka Chacińska z SP nr 1 w Wyszkowie, Marta Kotarska z SP nr 1 w Wyszkowie, Barbara Bloch z SP nr 1 w Wyszkowie, Hanna Ambroziak z SP nr 2 w Wyszkowie, Anna Groszkiewicz z SP nr 2 w Wyszkowie, Barbara Rusak z SP nr 2 w Wyszkowie, Tomasz Skwierczyński z SP nr 2 w Wyszkowie, Renata Furtacz z SP nr 3 w Wyszkowie, Agnieszka Michalik z SP nr 3 w Wyszkowie, Dorota Dąbkowska z SP nr 3 w Wyszkowie, Danuta Kupiec z SP nr 3 w Wyszkowie, Iwona Dudek z SP nr 4 w Wyszkowie, Katarzyna Czechowska z SP nr 4 w Wyszkowie, Aleksandra Lange z SP nr 4 w Wyszkowie, Paweł Baranowski z SP nr 5 w Wyszkowie, Helena Świderska z SP nr 5 w Wyszkowie, Małgorzata Wiśniewska z SP nr 5 w Wyszkowie, Wioletta Wysocka z SP nr 5 w Wyszkowie, Joanna Zawisza z SP w Lucynowie, Urszula Powierza z SP w Lucynowie, Anna Wasiak - Fijałkowska z SP w Leszczydole - Starym, Mariola Dworecka z SP w Leszczydole - Starym, Elżbieta Szymańska z SP w Leszczydole - Nowinach, Ewelina Salwin z SP w Rybnie, Agnieszka Pietrzak z SP w Rybnie, Beata Jakubczak z SP w Rybnie. Wyróżnionym okolicznościowe dyplomy wręczył burmistrz Grzegorz Nowosielski wraz z zastępcą Anetą Kowalewską. 

Specjalnie dla nauczycieli z okazji ich święta przygotowano recital wspaniałej artystki Olgi Bończyk. Wykonała ona przepiękne przeboje z dawnych lat m.in. Maryli Rodowicz, Haliny Kunickiej, Ireny Santor,  Anny Jantar. Zaprezentowała również utwór swojego autorstwa dedykowany nieżyjącym już rodzicom. Artystka opowiedziała także wiele sentymentalnych anegdot ze swojego życia, które chwytały za serce i bardzo wzruszyły publikę. Aktorka złożyła życzenia i podziękowała pedagogom. Na zakończenie przygotowany był także słodki poczęstunek.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkównauczycielepedagodzyGminny Dzień Edukacji NarodowejOlga BończykGrzegorz Nowosielski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Środa
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Arkadii, Krystyna, Stanisławy

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org