REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kładka gotowa. Już rzeka Bug nie będzie nas dzieliła (zdjęcia, video)

Miasto

Ogłosił 11 października burmistrz Grzegorz Nowosielski na konferencji prasowej zorganizowanej na nowo wybudowanej kładce pieszo-rowerowej wzdłuż mostu łączącego Wyszków m.in. z Rybienkiem Leśnym. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Kładka jest już gotowa, dopuszczona do ruchu. Można po niej bezpiecznie podróżować pieszo, rowerem, można biegać. Będzie służyła mieszkańcom jednej i drugiej strony Wyszkowa, już rzeka Bug nie będzie nas dzieliła. W końcu można się przedostać bezpiecznie, komfortowo, rowery, wózki dziecięce bez problemu się mijają. Nie będzie takiego zjawiska, że niektórzy rowerzyści rezygnują z przedzierania się przez ciasną kładkę, jechali ulicą i blokowali i tak mocno zatłoczony most krajowy. Te problemy udało nam się rozwiązać - mówił burmistrz.

- Naprawdę jestem dumny z tej inwestycji - podkreślał. - To pozytywny przykład rozwiązania przez samorząd problemu miasta, który nie leży w jego kompetencjach. Most należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jest w pasie drogi krajowej i tym burmistrzowie nie zajmują się, żeby udrażniać mosty, kładki. Ale mamy takich aktywnych i ambitnych mieszkańców jak pani Katarzyna Czechowska, wtedy nauczycielka szkoły w Rybienku Leśnym, która zauważyła ten problem. Przy pomocy przyjaciół zebrała mnóstwo podpisów, złożyła petycję do władz miasta i podjęliśmy inicjatywę. Podpisaliśmy umowę z GDDKiA, choć nie było to łatwe od strony prawnej. Dostaliśmy opnię i zgodę Wód Polskich i wreszcie ten projekt udało nam się wpisać w duży projekt unijny i uzyskać dofiansowanie zewnętrzne. Przy dużym zastrzyku środków zewnętrznych udało nam się rozwiązać problem komunikacji pieszej i rowerowej - mówił Grzegorz Nowosielski.

Kładka kosztowała prawie 2,8 mln zł, z czego wkład własny gminy Wyszków stanowił około 700 tys. zł. 

- Spełniło się nasze marzenie, społeczne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to się udało zrealizować. To było niezbędne - podkreślała Katarzyna Czechowska, która przed czterema laty z pomocą swoich uczniów, rodziców, kolegów zebrała ponad 2 tysiące podpisów pod petycją do władz miejskich w sprawie budowy kładki. - Ja po prostu napisałam to, o czym marzyli wszyscy mieszkańcy - dodaje. 

Przy okazji budowy kładki zadbano o poprawę bezpieczeństwa pieszych idących z kierunku Skuszewa, Rybienka Leśnego i okolicznych sołectw.

- Mamy kładkę oraz po prawej stronie mamy szersze schody skarpowe - zejście na plażę miejską (obecna szerokość to 2,5 m, wcześniej 1 m). Celem poszerzenia ciągu pieszo-rowerowego wykonaliśmy nasyp za rzeką w kierunku Latoszka, przebudowę ul. Latoszek wraz z kanalizacją deszczową, przejścia dla pieszych przez ul. Latoszek i drugie bezkolizyjne przy ul. Warszawskiej. Dodatkowo wykonaliśmy połączenia z chodnikiem, który w ubiegłym roku wybudowała GDDKiA na ul. Warszawskiej - mówiła Urszula Fijałkowska, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego.

W następny czwartek burmistrz zapowiada oddanie do użytku kolejnej dużej inwestycji drogowej w Wyszkowie.

- W przyszłym tygodniu o tej porze pojedziemy już obwodnicą śródmiejską. Ma być dopuszczona do ruchu w czwartek – zapowiedział Grzegorz Nowosielski. Zapewnił, że żadna z tegorocznych inwestycji dofinansowanych z funduszy unijnych nie ejst zagrożona. Wszystkie zostaną wykonane i rozliczone w terminie. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Zzz
Burmistrzowa torebkę za 1500

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org