REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowe utrudnienia przy wjeździe do Wyszkowa

Miasto

Przez najbliższe dwa tygodnie nie da się wjechać do Wyszkowa i Brańszczyka od strony Warszawy węzłem północnym w Turzynie. 11 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła tam nową, tymczasową organizację ruchu. Na wiadukcie w Turzynie ruch odbywa się obecnie wahadłowo. Ma to związek z przebudową węzła w ramach inwestycji na S8.

REKLAMA

O zmianach w organizacji ruchu GDDKiA nie poinformowała z wyprzedzeniem ani władz lokalnych, ani co gorsze kierowców, którzy dopiero po dojechaniu do węzła dowiadywali się, że wjazdu do Wyszkowa z kierunku Warszawy nie ma. 

- Uważajcie, bo zjazdu nie ma. Tablice o objeździe są jeszcze zaklejone a słupki na prawoskręcie już są postawione więc jechać się nie da. Trzeba się dopiero zawracać na trasie Białostockiej - informowali się na FB w czwartkowy ranek. 

Zmianą organizacji ruchu równie zaskoczone były władze lokalne.

- Bez informowania gminy Wyszków a co więcej bez jakichkolwiek konsultacji z naszą jednostką samorządu terytorialnego GDDKiA wprowadziła tymczasową organizację ruchu na przebudowywanym węźle północnym. Z nieoficjalnych informacji, jakie udało się nam uzyskać pod koniec dnia (11 października - red.) wynika, że przebudowa węzła potrwa 4 - 5 tygodni. Ruch na odcinku Wyszków - Brańszczyk (mały wiadukt nad trasą) odbywa się obecnie w systemie wahadłowym. Przekazane przez GDKiA oraz głównego wykonawcę informacje mówią, że przez 2 tygodnie będzie możliwość wyjazdu z Wyszkowa na trasę S8 w kierunku Białegostoku, natomiast nie będzie możliwości wjechania węzłem północnym z kierunku warszawskiego do Wyszkowa/ Brańszczyka - informują urzędnicy miejscy. 

To wszystko z powodu dobiegającej końca udowy drogi ekspresowej Wyszków - Ostrów Maz., które wedle zapowiedzi GDDKiA ma być oddana do użytku jeszcze w październiku. 

Fot. Archiwum

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


S8droga ekspresowaWyszkówTurzyn

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org