REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dla lepszej pracy strażaków, dla bezpieczeństwa mieszkańców. Jednostki OSP doposażone w nowy sprzęt

Miasto

Sprzęt wart blisko 85 tys. zł trafił do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńczyku i Lucynowie Dużym. Dzięki dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości jednostki wzbogaciły się o nowoczesne wyposażenie techniczne, kompatybilne z wyposażeniem Państwowej Straży Pożarnej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Gmina Wyszków od wielu lat wpiera działania Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, dwie jednostki z naszej gminy doposażone zostały w najwyższej jakości profesjonalny sprzęt. OSP Kamieńczyk otrzymał dwie latarki kątowe i detektor prądu, natomiast jednostka OSP w Lucynowie Dużym zestaw ratownictwa technicznego. Całość zadania opiewała na kwotę 84 tys. 900 zł, z czego wkład własny gminy Wyszków stanowił 1 proc., czyli 849 zł - mówił podczas uroczystości przekazania sprzętu naczelnik Barbara Bożuta, wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wyszkowie.

W uroczystości przekazania sprzętu 11 października w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie uczestniczyli burmistrz Grzegorz Nowosielski, wicestarosta powiatu wyszkowskiego i jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wyszkowie Adam Mróz, p.o Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie mł. bryg. Marek Krzyżański, przedstawiciele obdarowanych jednostek z prezesami Eugeniuszem Zarembą (OSP Lucynów Duży) i Markiem Kamińskim (OSP Kamieńczyk).

- To znakomite wsparcie jednostek OSP, które na co dzień wspomagają, uzupełniają działania straży zawodowej, dzieki czemu możemy czuć się bardziej bezpieczni. Na terenie powiatu jesteśmy w stanie bardzio szybko dojechać do zdarzeń - podkreślał Adam Mróz. 

To nie jedyne wsparcie jednostek OSP z powiatu wyszkowskiego w ostatnim czasie. 12 października OSP Kamieńczyk otrzyma pompę szlamową a OSP Gulczewo - kamerę termowizyjną przekazane przez Elżbietę Lanc w imieniu samorządu województwa mazowieckiego, natomiast OSP w Rząśniku otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego 26 tys. zł na łódź aluminiową z wyposażeniem na przyczepie.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


OSPstrażacygmina Wyszkówministerstwo sprawiedliwości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org