REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Prymusi z gminy Zabrodzie odwiedzili Sejm

Powiat

Wycieczkę do Sejmu RP jako nagrodę za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów Szkół Podstawowych w Zabrodziu, Adelinie, Dębinkach oraz dla Gimnazjum w Zabrodziu zorganizował na zaproszenie ministra środowiska Henryka Kowalczyka radny gminy Zabrodzie Waldemar Maniecki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Delegacja uczniów najpierw odwiedziła pomnik ofiar smoleńskich oraz Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zapaliła znicze a wiązankę kwiatów złożyli Waldemar Maniecki wraz z Marią Podolak oraz Ewą Bartosiewicz. Potem uczniowie udali się na zwiedzanie gmachu Sejmu podczas obrad. Była to duża atrakcja dla uczniów. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Ministerstwie Środowiska, gdzie uczniowie zostali przywitani przez Zbigniewa Zielińskiego, pułkownika Wojska Polskiego, członka Armii Krajowej i Żołnierza Wyklętego, członka Konspiracyjnego Wojska Polskiego, współtwórcy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, założyciela i pierwszego kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Dyplomy gratulacyjne oraz prezenty w imieniu Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka wręczył podsekretarz stanu Sławomir Mazurek. Ostatnim punktem wycieczki było Ministerstwo Cyfryzacji. Minister Mazek Zagórski, poseł na Sejm z naszego terenu, serdecznie powitał najlepszych uczniów z gminy Zabrodzie wraz z ich nauczycielami. Na wszystkich czekały drobne upominki. Po ministrze Marku Zagorskim głos zabrał dr Maciej Kawecki, dyrektor departamentu zarządzania danymi, który przybliżył kwestie związane z wdrażaniem RODO.

Uczestnicy dziękują za zaproszenie Ministrowi Henrykowi Kowalczykowi oraz Ministrowi Markowi Zagórskiemu za tak świetną organizację spotkań oraz upominki.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


sejm RPHenryk KowalczykWaldemar Manieckigmina Zabrodzie

Komentarze

Waldemar
RODO - Czy wszyscy rodzice dzieci wyraziły zgodę na uczestnictwo dziecka w Kampami Waldemara Manieckiego

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ilony, Jerzego, Wojciecha

REKLAMA

Pracuj.pl