REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dekoracje w pokoju młodzieżowym

Kącik Prasowy

Pokoje dziecięce i młodzieżowe również mogą i powinny być dekorowane. Jak to zrobić? Najlepiej zostawić to młodym ludziom.

REKLAMA

Jak najprościej dekorować pokój zajmowany przez młodego człowieka? Propozycji jest mnóstwo, ale dekoracja w pokoju młodzieżowym musi spełniać pewne kryteria. Nie podlega dyskusji, że musi trafiać w gusta użytkownika pokoju, ale znając metraż naszych mieszkań wiemy, że dekoracja nie nie może zagracać pokoju. Do wykorzystania pozostają ściany, a dekoracja ścienna, która wywiera odpowiedni efekt to fototapeta. Najlepiej oczywiście fototapeta wykonana na zlecenie (zobacz w galerii https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-mlodziezowe/).

Dlaczego fototapeta wykonana na zlecenie jest w tym przypadku najlepsza? Czym się różni od innych fototapet, poza tym, że jest droższa? Najważniejszy jest ogromny wybór motywów ze zdjęć cyfrowych lub grafik, a także możliwość wykorzystania własnego zdjęcia. Zdjęcie zrobione własnoręcznie musi być nienaganne techniczni, zwłaszcza jeśli chodzi o rozdzielczość i ostrość. Każda niedoróbka będzie doskonale widoczna, ponieważ fototapeta to nic innego jak bardzo duże zdjęcie, którego wymiary liczone są w metrach. Zaletą fototapet drukowanych na zlecenie jest to, że można edytować zdjęcie (w tym także kadrować) oraz wybierać swobodnie wymiary wydruku. Fototapeta jest doskonale dopasowana do wymiarów ściany.

A jak wybrać motyw na fototapetę do pokoju młodzieżowego? W zasadzie to nie nasza sprawa, ponieważ są to wybory młodego człowieka, które powinniśmy uszanować. Motywy motoryzacyjne, sportowe, muzyczne, górskie, samoloty, abstrakcja i co tylko się zamarzy. W bazach zdjęć jest wszystko, a konkretnie kilkadziesiąt milionów zdjęć. Pogrupowane w kategoriach, pomocna wyszukiwarka, więc znaleźć odpowiedni motyw nie będzie trudno. Oczywiście wybór pochłonie sporo czasu, ponieważ jest to czynność bardzo wciągająca. Wybiera się przed ekranem komputera, więc nikt w tym wypadku czasu nie liczy.

Jednym z ciekawszych wzorów na fototapety jest graffiti. Czytając te słowa wielu z nas wyobraża sobie bohomazy widoczne na murach, ale dzisiejsze graffiti jest inne. W wielu przypadkach to dzieła sztuki, a na pewno odpowiadają gustom młodzieży. Graffiti to motyw bardzo kolorowy, ale nie zawsze trzeba decydować się na abstrakcyjne malunki. Nowoczesne graffiti może opowiadać pewną historię, podobnie jak klasyczny obraz (przykłady w galerii https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-graffiti/).

Nie zawsze fototapeta znajdzie swoje miejsce w pokoju młodzieżowym, ponieważ zwyczajnie może zabraknąć miejsca na ścianie. Wówczas można zdecydować się na droższy obraz lub tańszy plakat, obydwie dekoracje mają mniejsze wymiary, które można ustalać dowolnie. Cena obrazu lub plakatu również jest niższa niż fototapety, głównie przez dużo mniejsze wymiary. Stąd również wynikają mniejsze wymagania jakościowe. Plakaty można drukować ze zdjęć wykonanych dobrym aparatem cyfrowym. Drukowane dekoracje to dobry pomysł na dekoracje pokoju nie tylko dla młodych ludzi.

Art. promocyjny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org