REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Historyczna Kuźnia Mistrzów. Pierwsza w historii walka o Pas Mistrza (zdjęcia, video)

Sport

6 października w hali WOSiR odbyła się XVIII Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Widzowie obejrzeli dziewięć walk, w których udział wzięło trzech reprezentantów Wyszkowa. O Pas Mistrza Kuźni Kurpiowskiej zawalczyli Daniel Bralewski i Karol Łasiewicki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Kocham to, co robię i dziękuję Wam wszystkim, że jesteście z nami już osiemnasty rok. Dzisiaj mój pierwszy wychowanek zawalczy o pas - podkreślał trener Paweł Deluga.

Jako pierwsi na ringu pojawili się zawodnicy walczący w kategorii K1 do 75 kg: Mateusz Siedlecki (Knockout Bielany) oraz Adrian Mazurek (Fight Gym Lublin).

- K1 jest to najtwardsza formuła kick-boxingu. Można kopać w tułów, głowę, w nogi. Można uderzać kolanami w tułów i głowę - mówił komentator Paweł Sawicki.

Pierwszy pojedynek jednogłośnie na punkty zwyciężył zawodnik Knockout Bielany Mateusz Siedlecki. Drugą walkę, walkę otwarcia K1 do 91 kg stoczyli reprezentanci Gimnazjon Kuźnia Wyszków: Marcin Rojek oraz Błażej Sarnacki. Zwycięzcą jednogłośnie na punkty został Marcin Rojek.

Kolejną walkę, tym razem bokserską, w kategorii do 75 kg stoczyli Adam Łopiałło (Łuczek Boks Giżycko) oraz Rafał Majewski (Żoliborska Szkoła Boksu). Niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Rafał Majewski. Czwartą walkę, ponownie K1, w kategorii 91 kg rozegrali Kamil Szmel (Palestra Warszawa) i Sebastian Kaczorowski (Knockout Bielany). Jednogłośnie na punkty zwyciężył Sebastian Kaczorowski. Jedyną walkę w formule MMA do 76 kg zaprezentowali Karol Zduńczyk (Fenix Fight Club Warszawa) oraz Cezary Sarnowski (KSW Cross Fight Warszawa). W 1. minucie 40 sekundzie pierwszej rundy przez poddanie wskutek duszenia zza pleców zwyciężył Czarek Sarnowski. Kolejną walkę w formule bokserskiej, 69 kg, stoczyli: Tomasz Stępiński (Palestra Warszawa) oraz Filip Pham Hong (Klubu Bokserskiego Legia Warszawa). Jednogłośnie na punkty zwyciężył Filip Pham Hong.

Walki wieczoru przyciągnęły zdecydowanie więcej kibiców. Pierwszy pojedynek wieczoru w kategorii Open K1 stoczyli Mariusz Szulawiak (Knockout Bielany) oraz Mariusz Paryż (Palestra Warszawa). Zwyciężył Mariusz Paryż. W ósmej walce w formule K1 75 kg obejrzeliśmy Daniela Strzemińskiego (Akademia Lwa Warszawa) oraz Bartosza Guza (Fight Gym Lublin). Pojedynek niejednogłośną decyzją sędziów wygrał Daniel Strzeliński.

Po raz pierwszy w historii rozegrano walkę o Pas Mistrza Ziemi Kurpiowskiej. W najważniejszej tego wieczora walce na ringu stanęli: reprezentant Gminazjon Kuźnia Wyszków Daniel Bralewski oraz Karol Łasiewicki z Fight Academy Ostrołęka. Mistrzem Ziemi Kurpiowskiej w kick-boxingu, udekorowanym pasem przez burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, został Karol Łasiewicki. Podczas gali zawodników zagrzewał do walki zespół Miglanc, który zwyciężył podczas III Gali Muzyki Disco w Wyszkowie. Podczas imprezy nie zabrakło także Ring Girls oraz promocyjnego samochodu Maserati.

- Po raz 18. odbyła się Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Liczba 18 zawsze będzie dla nas szczególna, bowiem pierwszy raz zawalczono o pas mistrza ziemi kurpiowskiej. Dla nas było to szczególne wydarzenie, bowiem sami jesteśmy Kurpiami i identyfikujemy się z naszą lokalną kulturą. Właśnie dlatego postanowiliśmy zestawić reprezentanta kurpi zielonych, Karola Łasiewickiego z reprezentantem kurpi białych, Danielem Bralewskim. To była jedna z najlepszych walk w historii Kuźni i Panowie udowodnili, że dotychczasowe sukcesy, jakie osiągali na ringach nie były dziełem przypadku. Po dobrej walce wygrał Karol. Na pochwałę zasługują również Daniel Strzemiński i Bartosz Guz, którzy dali pokaz K-1 na najwyższym poziomie. Takich walk, jak dwie nasze walki wieczoru nie powstydziłaby się żadna polska organizacja, z DSF Kickboxing Challenge na czele. Nie jest to żaden wyraz arogancji, a docenienie wysiłku i klasy sportowej zawodników. Wszyscy fighterzy stanęli na wysokości zadania, dając z siebie wszystko i pokazując sportowego ducha, co nawet w największych walkach zaczyna powoli zanikać. Mam nadzieję, że zawodnicy, których zobaczyliśmy na Kuźni w przyszłości będą kroczyć z podniesioną głową w drodze na sportowe szczyty. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. Cały czas je popełniamy, cały czas się uczymy na nich, wyciągamy wnioski i dopracowujemy nasze eventy. Za nami kolejny poligon doświadczalny, kilka rozwiązań wypaliło, kilka nie, więc szukamy dalej złotego środka. Kurpie zaznaczają się coraz wyraźniej na mapie polskich sportów walki i rok 2019 będzie jeszcze lepszy od poprzedniego - komentuje organizator Artur Lach.

Tego dnia w godzinach porannych odbyła się Mini Kuźnia Mistrzów. Dla najmłodszych zawodników sztuk walki był to pierwszy kontakt z profesjonalnym ringiem. Najlepszym zawodnikiem okazał się Janek Tranczewski, któremu nagrodę wręczył wicestarosta powiatu wyszkowskiego Adam Mróz.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Kurpiowska Kuźnia MistrzówKuźniaKurpiesztuki walkiWOSiRPaweł Deluga

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org