REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nauka może być ciekawa. Wystartował kolejny semestr Uniwersytetu dla Dzieci (zdjęcia, video)

Nauka

Blisko sto dzieci z gminy Wyszków ponownie zasiadło w studenckich ławach. 5 października zainaugurowano drugi semestr nauki w wyszkowskim Uniwersytecie dla Dzieci.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Poprzednia edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i przerosła nasze oczekiwania, dlatego staraliśmy się, aby ta edycja jeszcze ciekawsza, bardziej inspirująca i bogata w zajęcia, z których dzieci wyniosą praktyczą wiedzę - podkreślał burmistrz Grzegorz Nowosielski. Młodych studentów powitał współnie z koordynatorem projektu, Agnieszką Deptułą.

Program uniwersytetu przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia w II semestrze podzielone będą na cztery bloki naukowe: przyrodniczy, społeczny, humanistyczny, matematyczno-techniczno-informatyczny. Na najbliższym zjeździe młodzi studenci zapoznają się w Urzędzie Miejskim z pracą samorządu oraz Młodzieżową Radą Miejską. Na kolejnych dietetyk powie, jak się zdrowo odżywiać i pokaże, jak wytwarzać soki. Będą także zdjęcia z programowania i kodowania z Urzędem Telekomunikacji w Warszawie. Dzieci będą także brały udział w warsztatach produkcji mydełek i kul kąpielowych. Z pewnością nie zabraknie okazji do badania, poszukiwania odpowiedzi, zabawy z nauką podczas comiesięcznych wykładów i warsztatów.  Na pierwszym wykładzie gościli młodzi naukowcy z Centrum Nauki Kopernik, którzy poprowadzili pokazy popularnonaukowe „Ciśnienie” i „Umysł przyłapany”.

Większość młodych studentów kontynuuje swoją przygodę z Uniwersytetem, ale jest też grupa debiutantów - to ich na studentów pasował Henryk Goryszewski, prorektor obchodzącej w tym roku 20-lecie wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica.

- Uniwersytet to taka szkoła, która uczy wszystkiego. Mam nadzieję, że zobaczycie, że nauka może być od samego początku ciekawa - zwrócił się do młodych słuchaczy.

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


uniwersytet dla dziecidziecinaukaWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org