REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przeprowadzka wydziału komunikacji w przyszłym roku

Powiat

O prawie rok opóźni się zmiana lokalizacji wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Trwają prace koncepcyjne, by w 2019 roku wydział przenieść na teren CEZiU "Kopernik" (tzw. mała szkoła) przy ul. Dworcowej. Koszt inwestycji szacowany jest na 940 tys. zł.

REKLAMA

Plan przeniesienia wydziału komunikacji na ul. Dworcową, do niewykorzystanego budynku warsztatów szkolnych CEZiU "Kopernik", zrodził się pod koniec ubiegłego roku, gdy niemożliwa okazała się rozbudowa Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Zakolejowej i tam ulokowanie kilku wydziałów Starostwa Powiatowego. W naszym portalu padła wówczas zapowiedź adapacji pomieszczeń w CEZiU i przeniesienia wydziału komunikacji w 2018 roku. O to, na jakim inwestycja jest etapie, pytał na ostatniej sesji Rady Powiatu radny Waldemar Sobczak.

- Zadanie zostało zaplanowane, skosztorysowane, w tym roku wydamy około 200 tys. zł na stan surowy i przygotowanie do kontynuacji w roku 2019. 940 tys. zł – taki jest szacowany koszt inwestycji - odpowiadał wicestarosta Adam Mróz.. 

Uzasadnił radnym konieczność przeniesienia wydziału komunikacji z budynku Starostwa Powiatowego przy alei Róż 2. 

- Wynika to z obecnych standardów obsługi interesantów. Dziś są kolejki, zapisy, długi czas oczekiwania. Jeśli chcemy zmienić standardy i poprawić jakość obsługi interesantów, a najwięcej ich korzysta z usług wydziału komunikacji, nie możemy tego zrobić w budynku zajmowanym współnie z gminą Wyszków. Trzeba było znaleźć nową lokalizację i znaleźliśmy w niewykorzystanej byłej pracowni drzewnej w CEZiU z dojazdem ul. Dworcowej. Naprzeciwko powstaje filia banku. Zakres prac miał być mniejszy, ale budynek pochodzi z lat 70. - to przestarzała aluminiowa sieć energetyczna i inne sieci mediów, brak szerokopasmowego internetu.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


powiat wyszkowskistarostwo powiatowe w Wyszkowiewydział komunikacjiWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Czwartek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org