REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejny historyczny moment dla wyszkowskiego szpitala

Powiat

3 października samorządowcy z powiatu wyszkowskiego podpisali porozumienie Intencyjne dotyczące współpracy i wsparcia finansowego dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie przez powiat wyszkowski i gminy powiatu wyszkowskiego w latach 2019 - 2023. To wspaniały prezent dla szpitala w roku 55-lecia jego istnienia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Porozumienie podpisano pomiędzy SPZZOZ w Wyszkowie, a powiatem wyszkowskim reprezentowanym przez starostę Bogdana Pągowskiego, wicestarostę Adama Mroza, gminą Wyszków reprezentowaną przez burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, gminą Rząśnik reprezentowaną przez wójta Pawła Kołodziejskiego, gminą Somianka reprezentowaną przez wójta Andrzeja Żołyńskiego, gminą Brańszczyk reprezentowaną przez wójta Mieczysława Pękula, gminą Długosiodło reprezentowaną przez zastępcę wójta Ewę Karczewską i gminą Zabrodzie reprezentowaną przez wójta Tadeusza Michalika. Na podstawie porozumienia w kolejnych pięciu latach samorządy będą co miesiąc przekazywały szpitalowi na inwestycje po 1 zł od każdego mieszkańca (powiat 0,50 zł).

- Jest to znaczące spotkanie dla przyszłości szpitala powiatowego w Wyszkowie - podkreślała dyrektor Cecylia Domżała. - Wszystkim nam bardzo zależy na tym, aby szpital się rozwijał i żeby były wykonywane kolejne inwestycje. Czas szybko płynie, jeszcze tak niedawno było podpisane historycznego porozumienia w kwestii wsparcia szpitala na obecną kadencję, która trwa od 2015 roku do 2018 roku. Samorząd powiatowy i samorządy gminne wspierały inwestycje, wiemy, że modernizacja i remont oddziału anestezjologii i intensywnej terapii były właśnie sfinansowane w większości z tych środków z porozumienia z samorządami. Podobnie inwestycja, która już się rozpoczęła, tzn. remont i modernizacja oddziału wewnętrznego i oddziału kardiologicznego. Dziś przeżywamy kolejny historyczny moment. Ta inicjatywa jest bardzo cenna dla nas, ponieważ przed nami wiele inwestycji. Tak się szczęśliwie ułożyło, że szpital będzie pozyskiwał kolejne środki finansowe z zewnątrz. Szpital powiatowy w Wyszkowie od momentu, kiedy ogłoszone były konkursy, przystąpił, składał projekty do Urzędu Marszałkowskiego, starając się o środki finansowe z perspektywy unijnej i udało nam się zdobyć te fundusze. W tej chwili mamy podpisane już umowy na doposażenie, sprzęt i aparatuję medyczną dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,za kwotę ok. 1 mln 700 tys. zł. Dostaliśmy również dofinansowanie na termomodernizację budynku szpitala - jest to kwota również znacząca bo około 3 mln zł. Kolejny projekt, który mamy realizować to doposażenie szpitala w aparaturę i sprzęt medyczny dla oddziałów szpitalnych, pracowni diagnostycznych (dofinansowanie około 2 mln 300 tys. zł). Bardzo się cieszymy z tego, że te środki finansowe udało nam się pozyskać, ponieważ sprzęt, którym dysponujemy, wymaga rzeczywiście wymianyale też dzięki niemu rozszerzymy zakres świadczeń diagnostycznych w naszych poradniach i pracowniach. Cieszymy się z tych pieniędzy zewnętrznych, ale w środkach unijnych nie ma tak, że inwestycja jest pokrywana w 100 proc. My pozyskaliśmy środki finansowe na te trzy projekty w 80 proc. a musimy 20 proc. dołożyć środków własnych. Stąd ta inicjatywa wsparcia i pomocy samorządów.

Głos zabrał również starosta Bogdan Pągowski.

 - Jest to bardzo ważna inicjatywa - mówił - wszystkie samorządy z powiatu wyszkowskiego swoją przysłowiową złotówkę od każdego mieszkańca przekażą na inwestycje szpitalowi. Jest to nasza najważniejsza jednostka w powiecie, ponieważ zabezpiecza zdrowie naszych mieszkańców. Łatwo policzyć, że  złotówka od każdego mieszkańca gminy i pięćdziesiąt groszy od każdego mieszkańca powiatu co miesiąc w skali roku daje 1 mln 300 tys. zł, a w skali pięciu lat - 6 mln. 600 tys. zł. Jest to poważny zastrzyk finansowy dla szpitala.

 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówszpital wyszkowskiCecylia Domżałaporozumienie Intencyjnewspółpraca i wsparcie finansoweSamodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowiepowiat wyszkowskiGminy powiatu wyszkowskiego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org