REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Akademia Mamy i Taty - nowe rodzinne miejsce w Wyszkowie

Miasto

Akademia Mamy i Taty „Pozytywka” powstała z myślą o świadomych rodzicach, którzy chcą się edukować, aby dobrze wspierać rozwój swoich dzieci - w zgodzie z ich aktualnymi możliwościami, bez pośpiechu i bez presji. W atmosferze miłości, bezpieczeństwa i rodzinnego ciepła. 2 października maluszki i rodzice mogli poznać Akademię podczas pierwszych zajęć pokazowych. Regularne zajęcia w grupach ruszają już 9 października.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Akademia Mamy i Taty "Pozytywka"  mieści się w Wyszkowie, przy ul. Chopina 9/4U (Apartamenty Preludium) w siedzibie "Akademii Dobrej Zabawy i Przyjemnej Edukacji. Przed południem, 2 października zaprosiła na bezpłatne zajęcia pokazowe - najpierw z ofertą Akademii zapoznały się dzieci raczkujące (około 6 – 12 mies. życia) a po nich Akademią zawładnęły dzieci dreptające (około 1 – 2,5 roku życia). Prowadząca, Ewelina Paziewska, zaprezentowała różne formy zabaw sensorycznych, adekwatne do możliwości i potrzeb najmłodszych. Zajęcia w Akademii opierają się na metodzie integracji sensorycznej, która ma dostarczyć dzieciom bodźców do prawidłowego rozwoju i poznawania otaczającego świata. Dzieci bawią się na podłodze, na bezpiecznym miękkim podłożu, w bliskiej obecności rodziców. Do zabawy wykorzystywane są zabawki z tworzyw naturalnych (np. drewniane). Maluszki bawią się także składnikami pochodzenia roślinnego (kasze, makarony), które znakomicie sprawdzają się na zajęciach sensorycznych. 

- Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od 2011 roku. Od 2016 roku prowadzimy Przedszkole Społeczne „Rozwój i Samodzielność” w Nowej Wsi (gm. Brańszczyk), w którym realizowany jest edukacyjny program Montessori z elementami oceniania kształtującego. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu zajęć sensorycznych dla niemowląt i małych dzieci oraz szkoleń dla rodziców, nauczycieli i osób pracujących z dziećmi. Od początku naszej działalności realizujemy projekty wspierające rodziny w wychowaniu i w opiece nad dziećmi - mówiła Ewelina Paziewska.

W ofercie Akademii Mamy i Taty w Wyszkowie znajdą się m.in. zajęcia sensoryczne dla dzieci, kursy masażu dla niemowląt i małych dzieci, kursy masażu relaksacyjnego dla par i kobiet w ciąży, szkolenia dla rodziców i przyszłych rodziców, warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze oraz bezpłatne doradztwo zawodowe z coachingiem dla ambitnych mam pragnących wrócić do pracy. Akademia Mamy i Taty „Pozytywka” w swojej ofercie czerpie ze źródła pedagogiki Montessori i metody integracji sensorycznej.

- Pragniemy edukować dorosłych, aby dzieci miały szansę na mądry i bezpieczny rozwój - mówią założycielki Akademii.

Już 1 grudnia zapraszają na szkolenie prowadzone przez autorkę programu zajęć Smyko-Multisensoryka - dla nauczycieli żłobków i przedszkoli oraz dla rodziców. Szczegóły wkrótce.

Informacje i zapisy na zajęcia: tel. 504 907 116

Więcej o Akademii: http://akademia-pozytywka.pl/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Akademia Mamy i Taty w WyszkowieWyszkówdzieckozajęcia sensoryczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org