REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Staże zawodowe w Bułgarii i Włoszech

Nauka

W ramach projektu Erasmus+, pt. "Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności" 32 uczniów CEZiU "Kopernik" uczestniczyło w stażu zagranicznym. W sierpniu i wrześniu odbyli oni praktyki zawodowe w Bułgarii i Włoszech. Kolejne staże w Irlandii i Hiszpanii, w ramach tego samego projektu, zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku szkolnym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pierwsza grupa - 16 uczniów - odbyła staż w sierpniu w stolicy Bułgarii, Sofii. W okresie od 12 sierpnia do 1 września uczniowie technikum handlowego, informatycznego, logistycznego i spedycyjnego mieli możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w bułgarskich przedsiębiorstwach działających w różnorodnych branżach. Kolejna grupa 16 uczniów z technikum pojazdów samochodowych, logistycznego, spedycyjnego, elektrycznego i informatycznego przez trzy tygodnie, doskonaliła umiejętności zawodowe i zdobywała doświadczenie we Włoszech, w Rimini. 

Uczestnicy staży uczyli się pracy w zawodzie, ale również poznawali kulturę i język innego narodu, jego zwyczaje oraz kuchnię. Uczniowie uczestniczyli w kursie języka bułgarskiego i włoskiego, dzięki któremu mogli porozumiewać się z pracodawcami nie tylko w języku angielskim. Doskonalili również umiejętności społeczne, komunikację interpersonalną. Staż zawodowy był niewątpliwie dla uczniów cennym doświadczeniem w różnych obszarach. Podczas wizyt monitorujących dyrektor CEZiU "Kopernik" Grażyny Kalinowskiej pracodawcy pozytywnie wypowiadali się o stażystach. Doceniali ich pracowitość i dokładne wykonywanie powierzonych zadań.

W czasie trzytygodniowego pobytu w Sofii i Rimini młodzież miała możliwość poznać bliżej kraj, w którym odbywała staż. Wycieczki kulturoznawcze w Bułgarii do historycznego miasteczka Kopriwsztica i Płowdiw, a we Włoszech do San Marino i Wenecji przybliżyły uczniom historię i kulturę tych krajów. Codzienne obcowanie z pracodawcami i pracownikami sprzyjało poznaniu lokalnych zwyczajów. Na zakończenie trzytygodniowych praktyk uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie stażu i certyfikaty ukończenia kursu językowego, które są gwarancją zdobycia przez uczniów "Kopernika" doświadczenia i poszerzenia kompetencji zawodowych na rynku pracy.

Agnieszka Nowatcińska

 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówstaż zagranicznyprogram Erasmus +CEZiU "Kopernik"uczniowieZagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl