REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sześć kolizji jednego dnia

Na Sygnale

Wyszkowscy policjanci apelują zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Tylko we wtorek, 25 września, na terenie naszego powiatu doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.

REKLAMA

- Apelujemy o ostrożność na drogach. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Przypominamy kierowcom o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu odpowiedniej odległości między pojazdami. Przyczyną jednego z wczorajszych zdarzeń drogowych na ul. Świętojańskiej było właśnie niezachowanie bezpiecznej odległości miedzy pojazdami. Kierowca seata uderzył w tył toyoty - mówi Marta Gierlicka, rzecznik wyszkowskiej Policji.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Odblaski sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

źródło: KPP

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


KPPPolicjaWyszkówzderzenizdarzenia drogowego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org