REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

V Wyszkowski Festiwal Latawcowy

Rozrywka

Sobota, 22 września, upłynęła na pikniku rodzinnym z okazji Święta Latawca, który zorganizowało PSS "Społem". Udział w festiwalu wzięło 105 latawców. Impreza zorganizowana została po raz piąty. To kontynuacja pięknej polskiej tradycji i zabawy z latawcami nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Festiwal otworzyła prezes PSS "Społem" Jadwiga Tofel.

- W tym roku dokonaliśmy zmiany w zawodach latawcowych. Jest to piknik rodzinny więc pozwalamy brać udział również rodzicom czy opiekunom. Dodatkowo można wystartować dwukrotnie - zachęcała.

Mimo chłodu, wiatr dopisał i każdy latawiec pięknie się unosił w powietrzu. Udział w zawodach wzięło ponad stu uczestników, którzy zaprezentowali swoje kolorowe i oryginalne latawce. Można było podziwiać latawce płaskie - (64), latawce skrzynkowe - własnoręcznie wykonane – (6) i latawce fabryczne – (33). Każdy robił niesamowite wrażenie, unosząc się dzięki podmuchom wiatru. Jury przyznawało punkty za wykonanie, za kształt latawca - jeśli był specyficzny - i za lot. Pod uwagę brane były również hasła związane z PSS "Społem" umieszczone na latawcu. Festiwal latawców propagowany był wśród uczniów i przedszkolaków z gminy Wyszków. Placówka, która uzyskała najwięcej punktów, otrzymała w nagrodę piłki dla uczniów ufundowane przez gminę Wyszków. 

Po zsumowaniu punktów, jury w składzie: Małgorzata Mościcka, Arkadiusz Milkowski i Karol Pych - oceniający lot, Renata Milczarek, Magda Biernacka i Sylwia Iwańska - oceniający kształt, hasło i prawidłowość latawców uznało, że w kategorii "Latawce płaskie" miejsce pierwsze zdobył Mateusz Krasoń z SP nr 5 w Wyszkowie, miejsce drugie - Blanka Dziubłowska z SP nr 2 w Wyszkowie, a miejsce trzecie - Nikola Baranowska z SP nr 2 w Wyszkowie. Miejsce czwarte przypadło Lenie Zalewskiej z SP nr 2 w Wyszkowie, miejsce piąte zdobył Szymon Dąbkowski z SP z Lucynowa. W kategorii "Latawce skrzynkowe" miejsce pierwsze przypadło Ani Konarskiej z SP nr 4 w Wyszkowie, miejsce drugie - Agacie Ładzie z SP nr 1 w Wyszkowie, a miejsce trzecie Weronice Jechnie z S w Rybienku Leśnym. W kategorii "Latawce fabryczne" pierwsze miejsce zajął Igor Kur z SP z Lucynowa, miejsce drugie - Igor Wyszyński z SP nr 3 w Wyszkowie, miejsce trzecie - Przemek Wielątek z SP nr 1 w Wyszkowie. W kategorii "Open" (udział brało dwóch uczestników) miejsce pierwsze zdobyła Agata Zalewska, natomiast miejsce drugie przyznano Sylwii Wilczyńskiej. Zwycięskie hasła reklamowe: "Po pieczywo, czy wędlinę, idź do Społem, to Ci zajmie tylko chwilę" i "Zawsze miło, blisko domu, nie zaszkodzi to nikomu" przygotowane przez Olgę Zdrojewską z SP nr 2 w Wyszkowie. Sędzią głównym był Jan Hryniewicz, który także poprowadził piknik. Każdy uczestnik zawodów za udział w zabawie został obdarowany rzeczową nagrodą niespodzianką. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali bony na realizacji w sklepach PSS "Społem" i nagrody rzeczowe ufundowane przez PSS "Społem". Nagrody wręczył burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówV Festiwal Latawcówlatawcepiknik rodzinnyPSS "Społem"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org