REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Niecodzienna plastyka w Niepublicznym Żłobku A Ku KU

Nauka

Wszechstronny rozwój dziecka możliwy jest poprzez ciągłe doświadczanie wielu różnych bodźców. Na to kładzie nacisk kadra Niepublicznych Żłobków A KU KU w Wyszkowie. jedną z codziennych i uwielbianych przez dzieci form zajęć jest sensoplastyka.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Sensoplastyka, to taka plastyka z użyciem wszystkich zmysłów. W sam raz dla wszystkich tych, których kusi chlapanie, babranie, które jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka i w dodatku jest zdrowe dla jego rozwoju. Dzięki temu rozwijają się zmysły. Dotyk, bo przecież coś jest mokre, coś suche, coś gładkie, coś ciężkie, śliskie, coś się do rąk przykleja, a coś nie… Ale też inne zmysły mają swój udział w takiej zabawie – wzrok, słuch, węch, a często i smak. Poza rozwojem zmysłów, dziecko ma szansę również rozwijać małą i dużą motorykę. A jeśli chcemy, możemy jednocześnie wzbogacać dziecięce słownictwo i pomagać mu lepiej rozumieć otaczający go świat – wystarczy brać udział w zabawie i opisywać wszystko to, czego dziecko doświadcza - pisze blogerka, Ola Jurkowska na blogu Nasze Kluski. 

Sensoplastyka, czyli takie sensoryczne podejście do aktywności twórczej dzieci, często gości na zajęciach w Niepublicznym Żłobku A KU KU w Wyszkowie. Podczas zajęć dzieci doświadczają połączonych doznań dotykowych ze wzrokowymi (kolory), zapachowymi, słuchowymi i smakowymi (bo często produkty używane do tworzenia arcydzieł są naturalne i jadalne). Z tych wszystkich stymulujących zmysły składników w czasie zabawy powstają prawdziwe arcydzieła. 

 

Fot. Archiwum Żłobka

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Niedziela
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Aliny, Anety, Benona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org