REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Farsa powiększyła swoje grono. Rekordowy nabór do grupy teatralnej

Kultura

Jak co roku aktorzy Teatru Farsa zorganizowali nabór do swojej grupy. Na castingu pojawiło się 40 osób z całego powiatu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tegoroczny nabór odbył się 18 września, a 20 września odbyło się spotkanie integracyjne osób, które postanowiły na stałe dołączyć do Farsy. Całość koordynował lider teatru Dawid Powierza, a pomagali mu wierni członkowie Farsy: Basia Rutka, Julia Godlewska, Ola Sieńkowska, Kamila Szarmach, Julia Gronkiewicz, Zuzanna Deluga, Wiktoria Kukwa. Opiekę artystyczną nad młodymi aktorami sprawuje Renata Zmaczyńska-Zadrożna.

Na naborze pojawiło się 40 osób w wieku od 10 do 16 lat, z czego 19 osób zadeklarowało chęć stałego uczestnictwa w zajęciach teatralnych. Najwięcej młodzieży przybyło ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5. Pojawili się także uczniowie z pozostałych szkół z gminy Wyszków. Miłą niespodzianką było pojawienie się uczniów z Obrytego, Zabrodzia, Udrzyna, a także „Farsiaków Dinozaurów”, czyli byłych członków teatralnej rodziny. Niektórzy z nich przyjechali aż z Wrocławia.

- Działo się wiele! Byliśmy kurczakami przerażonymi zbliżającą się bombą atomową. Odwiedziliśmy carską Rosję, dworzec kolejowy w wielkim mieście, lecieliśmy rakietą z mieszkańcami obcej planety. Przeżycia były nietuzinkowe! Fascynująco było zamawiać kebab przed matematyką z wegetariańskim mięsem i znaleźć się na Malediwach w kraju Azji Południowej - opowiedziała o ćwiczeniach aktorskich Renata Zmaczyńska-Zadrożna. - A to wszystko za sprawą naszej niezawodniej i wyjątkowej wyobraźni! Pozdrawiamy wszystkie artystyczne dusze i zapraszamy do współpracy! - dodaje.

Aktorzy Teatru Farsa spotykają się we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 w WOK „Hutnik”.

 

Fot. Teatr Farsa

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Farsateatr FarsaHutnikWOK Hutnikteatr

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Środa
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

REKLAMA

Pracuj.pl