REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jerzy Sitek nagrodzony za zasługi dla turystyki

Turystyka

Podczas Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego odbywającego się 17 września w Warce nad Pilicą Jerzy Sitek odebrał nagrodę za zasługi dla rozwoju turystyki Mazowsza. Kandydaturę Jerzego Sitka zgłosił burmistrz Wyszkowa w związku z ustanowionym przez Światową Organizację Turystyki Światowym Dniem Turystyki. Nagroda dla wyszkowskiego propagatora turystyki stanowi ukoronowanie jego dorobku społecznego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jerzy Sitek od 42 lat czynnie działa na rzecz rozwoju turystki gminy Wyszków i województwa mazowieckiego. Swoją przygodę z turystyką rozpoczął w roku 1976, działając w Związku Harcerstwa Polskiego. Przez 14 lat pełnił funkcję Komendanta Hufca w Wołominie, z którym organizował rajdy, wycieczki, imprezy turystyczne. Po przejściu na emeryturę, nie zrezygnował ze swej pasji, jaką była i nadal jest turystyka. W Wyszkowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5, współtworzył Klub Ekologiczno-Turystyczny. Pasją turystyczną dzielił się też z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie i młodzieżą z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, od obydwu szkół w dowód uznania za okazane serce, otrzymał dyplom „Przyjaciela szkoły”.

W 2004 roku Jerzy Sitek wyszedł z inicjatywą utworzenia nieformalnej grupy o nazwie „Leśna Szkoła”. Działania „Leśnej Szkoły” opierają się na wychowaniu dzieci i młodzieży poprzez różnego rodzaju formy aktywnego spędzania wolnego czasu w kontakcie z przyrodą. Leśna Szkoła niewątpliwie jest lokalnym fenomenem, na której sukces złożyło się wiele czynników, jednym z nich jest charyzmatyczna osobowość lidera, Jerzego Sitka. Oprócz pracy z dziećmi i młodzieżą, kandydat prowadzi wycieczki dla seniorów: piesze, nordic walking, rowerowe, samochodem terenowym, spływy, autokarowe po Mazowszu i Polsce. Czasami łączy je z wycieczkami z udziałem dzieci i młodzieży. Jerzy Sitek działa z seniorami w ramach koła krajoznawczego "Białe Kruki" – tworzonego  wspólnie z Wyszkowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Prowadzi także wycieczki o charakterze przyrodniczym i historycznym w formie przygodowej dla uczniów (klas szkolnych i kółek przyrodniczych) wyszkowskich szkół po najciekawszych zakątkach wyszkowskiej okolicy np. na wrzosowiskach, łęgach, nad jeziorkiem Głusza, Wielkim Kołem, w miejscowości Fidest, wzdłuż rzeki Bug, szlakami powstań narodowych itp.

Nagrodzonemu przy odbiorze nagrody towarzyszył burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Źródło: Gmina Wyszków

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl