REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nad Bugiem powstaje ścieżka edukacyjna z miejscem do rekreacji

Miasto

Trwa zagospodarowywanie terenu nabrzeża rzeki Bug w Wyszkowie. Do połowy września wzdłuż brzegu powstanie kilkusetmetrowa ścieżka krajoznawczo-przyrodnicza oraz elementy służące rekreacji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ścieżka krajoznawczo-przyrodnicza będzie prowadzić od zjazdu na dawny most pontonowy w Wyszkowie w kierunku Pałacu Skarżyńskich. Początkowy jej odcinek będzie utwardzony, wykonany z desek, ale w większości trasa będzie wiodła traktem ze żwiru utwardzonego żywicą. Na trasie ścieżki staną ławki bez oparcia, kosze na śmieci, a nad Bugiem ustawiono już tablice informacyjne i przyrodniczą grę edukacyjną oraz wiklinowe i drewniane elementy sprawnościowo-zabawowe dla dzieci. Teren dookoła zostanie zagospodarowany zielenią (drzewa, krzewy i łąki kwietne z roczną pielęgnacja powykonawczą nasadzeń). 

Cała ścieżka oraz miejsce zabaw i rekreacji usytuowane jest na terenie zalewowym. Wyszkowscy wędkarze, którzy dobrze znają te tereny, z powątpiewaniem wypowiadają się na temat zasadności i trwałości inwestycji w tym miejscu. 

- Zadanie jest realizowane z pełną świadomością, że mamy do czynienia z terenem zalewowym, dlatego ścieżka wykonana będzie nie np. z płyt chodnikowych, które mogłyby odpłynąć z nurtem rzeki, ale z materiałów naturalnych. Podobnie wszystkie urządzenia np. przeszkody dla dzieci, wykonane będą z surowców ekologicznych, które dadzą się osuszyć - mówi Żaneta Kozak, naczelnik wydziału pozyskiwania środków finansowychw w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org