REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nad Bugiem powstaje ścieżka edukacyjna z miejscem do rekreacji

Miasto

Trwa zagospodarowywanie terenu nabrzeża rzeki Bug w Wyszkowie. Do połowy września wzdłuż brzegu powstanie kilkusetmetrowa ścieżka krajoznawczo-przyrodnicza oraz elementy służące rekreacji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ścieżka krajoznawczo-przyrodnicza będzie prowadzić od zjazdu na dawny most pontonowy w Wyszkowie w kierunku Pałacu Skarżyńskich. Początkowy jej odcinek będzie utwardzony, wykonany z desek, ale w większości trasa będzie wiodła traktem ze żwiru utwardzonego żywicą. Na trasie ścieżki staną ławki bez oparcia, kosze na śmieci, a nad Bugiem ustawiono już tablice informacyjne i przyrodniczą grę edukacyjną oraz wiklinowe i drewniane elementy sprawnościowo-zabawowe dla dzieci. Teren dookoła zostanie zagospodarowany zielenią (drzewa, krzewy i łąki kwietne z roczną pielęgnacja powykonawczą nasadzeń). 

Cała ścieżka oraz miejsce zabaw i rekreacji usytuowane jest na terenie zalewowym. Wyszkowscy wędkarze, którzy dobrze znają te tereny, z powątpiewaniem wypowiadają się na temat zasadności i trwałości inwestycji w tym miejscu. 

- Zadanie jest realizowane z pełną świadomością, że mamy do czynienia z terenem zalewowym, dlatego ścieżka wykonana będzie nie np. z płyt chodnikowych, które mogłyby odpłynąć z nurtem rzeki, ale z materiałów naturalnych. Podobnie wszystkie urządzenia np. przeszkody dla dzieci, wykonane będą z surowców ekologicznych, które dadzą się osuszyć - mówi Żaneta Kozak, naczelnik wydziału pozyskiwania środków finansowychw w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA