REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Idealna przestrzeń do pracy

Kącik Prasowy

Poza standardami wytyczonymi przez normy prawne dla danego stanowiska pracy, powinny one spełniać także inne oczekiwania. Osoby wykonują swoją pracę w biurze mają często styczność z klientami, często również spędzają długie godziny na wypełnianiu obowiązków. Z tego też powodu powinno się należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, pozwalających na projektowanie biur idealnych i sprzyjających efektywności.

REKLAMA

Właściwie przygotowane warunki lokalowe

W zależności od tego, w jakiej branży projektuje się przestrzeń, należy przygotować ją tak, aby sprzyjała określonej wielkości firmy. Przedsiębiorstwo zatrudniające mniejszą liczbę pracowników nie potrzebuje dużej powierzchni, z kolei takie, które posiada dobrze zorganizowane, często autonomiczne działy, powinny one posiadać własną przestrzeń.

Zbyt dużo miejsca sprawia wrażenie nadmiaru obowiązków, z kolei za mało doprowadza do braku swobody i poczucia, że ma się pewną autonomię działania bez ryzyka, że wpadnie się na inne pracownika. Duża powierzchnia doprowadza do odizolowania, za mało do nadmiernych interakcji, często rozpraszających uwagę i zakłócających pracę.

Za mało miejsca sprawia, że spada kreatywność i zaangażowanie pracowników, a jakość ich pracy pozostawia wiele do życzenia. Nadmiar miejsca sprawia, że potrzeba zbyt dużo czasu, aby wykonać nawet najprostsze obowiązki wymagające współpracy między współpracownikami znajdującymi się na drugim końcu pomieszczenia.

Zapewnienie odpowiedniej temperatury i światła do pracy

Komfortowe warunki, odpowiednia struktura organizacyjna to podstawy dobrze zorganizowanego miejsca pracy. Jednak projektowanie biur to także właściwe ich oświetlenie i wentylacja. Klimatyzacja zarówno zimą, jak i latem odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu właściwych warunków pracy w zamkniętej przestrzeni. Przy zbyt wysokich bądź zbyt niskich temperaturach ludzka kreatywność, jak i zaangażowanie zostają wystawione na próbę. Stąd też przyjęto zgodnie z normami, aby w pomieszczeniu panowało 18 stopni Celsjusza o każdej porze, gdy znajdują się w nim pracownicy.

Również oświetlenie musi spełniać określone normy. Niedobór światła w czasie wykonywania obowiązków odbiera energię, powoduje zmęczenie całego ciała, szczególnie oczu i może prowadzić to powstawania błędów w trakcie wykonywania zadań. Jest to szczególnie ważne w halach produkcyjnych, gdzie brakuje naturalnego dostępu do światła. W biura warto więc je wykorzystać instalując duże, przestronne okna, przez które zawsze wpadają promienie słońca dodające sił i motywujące do działania.

Dodatkowo należy pamiętać również o indywidualnych cechach przedsiębiorstwa i jego komunikacji wizualnej. Warto też pozostawić przestrzeń, którą pracownicy są w stanie samodzielnie zaprojektować i nadać jej własnego wymiaru, skutkującego większą swobodą działania i efektywością.

 

Art. promocyjny

 

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

budynkowo.pl
Fajne informacje, natomiast warto zapoznać się z kwestią zieleni i organizacji przestrzeni w biurze: https://budynkowo.pl/przestrzen-do-pracy-zielen-biurze/

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org