REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Rozśpiewana niepodległa", czyli wspaniałe opery w Wyszkowie

Rozrywka

Piękne stroje, wspaniali, utalentowani artyści, różnorodny repertuar, a także duża dawka dobrego humoru i niespodzianek. Tak w skrócie można scharakteryzować piętnasty już Festiwal Operowo-Operetkowy na Mazowszu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po raz kolejny zgromadzonych w wyszkowskim „Hutniku” powitały konferansjerki Beata Wardak, śpiewaczka oraz prezes Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej wraz z córką Aleksandrą Świdzińską.

- Dzisiejszy koncert - „Rozśpiewana Niepodległa”. Można by pomyśleć, że będzie „Wojenko, wojenko”. Nie. Będą te najbardziej słynne utwory, które były wykonywane przez 100 lat. To były różne utwory, patriotyczne, po prostu różne - zwróciła się do zebranych Beata Wardak. 

Festiwal rozpoczęto od wystąpienia aktora Andrzeja Wańczyka, który wcielił się w rolę Józefa Piłsudskiego. Koncert rozpoczęły największe dzieła operowe wybitnego kompozytora, Stanisława Moniuszki. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Małgorzata Pawłowska w utworze „Aria Halki”. Publiczność mogła usłyszeć także znakomitego Leszka Świdzińskiego w arii z opery „Straszny Dwór". Niespodzianką natomiast było pojawienie się w koncercie utworów jazzowych. Ten gatunek muzyczny na deski „Hutnika” wprowadziła Aleksandra Świdzińska. Na scenie zaprezentowali się również: Beata Wardak, Hasmik Sahakyan, Aleksamdra Hofman, Łukasz Karauda, Michał Romanowski oraz aktor Andrzej Precigs. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi owacjami na stojąco. Artystom akompaniował Zespół Kameralny „La Boheme de Varsovie”.

Nie obyło się także bez podziękowań dla współtwórców Festiwalu: burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, WOK „Hutnik”, nadleśniczego Waldemara Wańczyka, Wojciecha Kwiatkowskiego, Jerzego Żołyniaka, Zakładów Mięsnych „Somianka”.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


WyszkówFestiwal Operowo-Operetkowy na MazowszuWOK Hutnikopera

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org