REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Rozśpiewana niepodległa", czyli wspaniałe opery w Wyszkowie

Rozrywka

Piękne stroje, wspaniali, utalentowani artyści, różnorodny repertuar, a także duża dawka dobrego humoru i niespodzianek. Tak w skrócie można scharakteryzować piętnasty już Festiwal Operowo-Operetkowy na Mazowszu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po raz kolejny zgromadzonych w wyszkowskim „Hutniku” powitały konferansjerki Beata Wardak, śpiewaczka oraz prezes Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej wraz z córką Aleksandrą Świdzińską.

- Dzisiejszy koncert - „Rozśpiewana Niepodległa”. Można by pomyśleć, że będzie „Wojenko, wojenko”. Nie. Będą te najbardziej słynne utwory, które były wykonywane przez 100 lat. To były różne utwory, patriotyczne, po prostu różne - zwróciła się do zebranych Beata Wardak. 

Festiwal rozpoczęto od wystąpienia aktora Andrzeja Wańczyka, który wcielił się w rolę Józefa Piłsudskiego. Koncert rozpoczęły największe dzieła operowe wybitnego kompozytora, Stanisława Moniuszki. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Małgorzata Pawłowska w utworze „Aria Halki”. Publiczność mogła usłyszeć także znakomitego Leszka Świdzińskiego w arii z opery „Straszny Dwór". Niespodzianką natomiast było pojawienie się w koncercie utworów jazzowych. Ten gatunek muzyczny na deski „Hutnika” wprowadziła Aleksandra Świdzińska. Na scenie zaprezentowali się również: Beata Wardak, Hasmik Sahakyan, Aleksamdra Hofman, Łukasz Karauda, Michał Romanowski oraz aktor Andrzej Precigs. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi owacjami na stojąco. Artystom akompaniował Zespół Kameralny „La Boheme de Varsovie”.

Nie obyło się także bez podziękowań dla współtwórców Festiwalu: burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, WOK „Hutnik”, nadleśniczego Waldemara Wańczyka, Wojciecha Kwiatkowskiego, Jerzego Żołyniaka, Zakładów Mięsnych „Somianka”.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


WyszkówFestiwal Operowo-Operetkowy na MazowszuWOK Hutnikopera

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję
Obniżyć diety nie tak łatwo
a czy Pan słyszał, aby pracownicy innych jednostek byli tak potraktowani? Absolutnie, nie życzę nikomu utraty pracy i daleki jestem od rozwiązań typu redukcja etatu. To co zrobili z instruktorkami Sylaby jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe, wprost karygodne. Wg mnie, powinni wszystkim zredukować wynagrodzenie o 20-30% i w ten sposób ludzie mieliby szanse przetrwać te ciężkie chwile. A tak, Hutnik zostanie bez żadnych przychodów (Dyrektor nie widzi żadnych perspektyw), a koszt w postaci jego wynagrodzenia, które wcale nie jest niskie, bo rocznie otrzymuje 100 555zł, koszt dwóch księgowych i wiele, wiele innych kosztów pozostaje. Proszę zwrócić uwagę na taktykę Pani burmistrz i jej mgliste tłumaczenia - w tak trudnym czasie przykład powinien iść z góry. Pani, która zarabia 147 tys zł, burmistrz 149 tys. , mogliby zachować się honorowo i podzielić się tym swoim bogactwem. Proszę pomyśleć, ze za te ich 20-30% można by utrzymać 2 szeregowe etaty przez cały rok.
do WWY
Obniżyć diety nie tak łatwo
nie są ważniejsze! ale niestety nikt nie moze brać odpowiedzialności za politykę anty-pracowniczą gminy w tym momencie, bo problem w Wyszkowie jest po prostu systemowy. Co to za pomysł zwalniać w pierwszej kolejności ludzi, którzy generują przychód? Problem uwidocznił się przy "Sylabie", bo tu decyzja skoncentruje się na dzieciach, które nie będą miały być może gdzie od września wrócić, a na promocję grodu Nowosielskiego ciężko pracują.
Wyszkowianinka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org