REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Niepełnosprawni są sprawni", czyli razem na sportowo

Sport

23 sierpnia na kompleksie boisk Orlik w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie zorganizowane spotkanie sportowo - rekreacyjne pod hasłem "Niepełnosprawni są sprawni". Wydarzenie było podsumowaniem cyklu zajęć sportowych dla podopiecznych WTZ, PŚDS i OREW, które odbywały się podczas wakacji. Spotkanie zorganizowano po raz pierwszy. Celem zmagań rekreacyjnych była integracja i sprawdzenie się w różnych dyscyplinach sportowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgromadzonych witała Urszula Mikołajczyk - przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie.

- Impreza ta jest zorganizowana troszkę żywiołowo, spontaniczne, ale podobno takie imprezy są najlepsze. Przez okres wakacji nasi uczestnicy już po raz kolejny mogli korzystać z boiska przy Zespole Szkół nr 1, oczywiście nieodpłatnie, a to dzięki gościnności dyrektora Mariana Popławskiego. Pan dyrektor kolejny rok otwiera się na nasze potrzeby, potrzeby zajęć sportowych. Mamy możliwość korzystać z Orlika kilka razy w tygodniu. Jest to bardzo ważne dla nas wszystkich - mówiła.

W spotkaniu udział wziął również starosta Bogdan Pągowski.

- Życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń, przede wszystkim satysfakcji ze sportu, ponieważ jest to bardzo pożyteczna dziedzina w naszym życiu. Sport, wychowanie w duchu fair play jest bardzo ważne - mówił.

Spotkanie rozpoczęło się od energicznej zumby, poprowadzonej przez instruktorkę Magdalenę Pujer. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy ruchowe oraz konkurencje rekreacyjne. Rozegrany został towarzyski mecz piłki nożnej między placówkami, drużyny liczyły po sześciu zawodników. Pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany. Sędzią głównym był Cezary Maciorowski. Zorganizowano także zawody rzutów do kosza. Wyłoniono Króla rzutów do kosza, a został nim Robert Sakowski z PŚDS, który wykonał cztery celne rzuty. Zawody poprowadziły Mariola Napiórkowska i Karolina Kozon. Dla opiekunów, rodziców i gości zorganizowane były zawody w Bocce, które poprowadziła Anna Maksiak. Zwycięzcami zostali Teresa Fidura i Piotr Kajdanowicz, Jadwiga Gorczyca i Katarzyna Gorczyca, Tomasz Tryc i Grzegorz Tański. Uczestnicy mogli również wziąć udział w rzucie piłką lekarską na odległość, a zawody poprowadziły Marta Frąckiewicz i Ewa Merkler. W kategorii kobiet najlepsza była Paulina Wysocka z PŚDS, która rzuciła 16,5 metra. W kategorii mężczyźni najlepszy okazał się Jerzy Kuciński z PŚDS, rzucając 21,5 metra. Odbyły się także towarzyskie rozgrywki rzutów woreczkami do celu, konkurs z szarfą i pachołkami, tor przeszkód w którym liczyła się szybkość, precyzja i dokładność, zawody nadzorowały Małgorzata Bonalska i Katarzyna Jasińska. Najbardziej obleganą konkurencją było zbicie piłką kręgli, poprowadzone przez Annę Mielczarczyk i Anetę Bloch. Najlepszy okazał się Mariusz Karasiewicz z PŚDS. Sporej sprawności i siły trzeba było użyć przy konkurencji w przeciąganiu liny poprowadzonej przez Andrzeja Gałązkę. Zmagania te zakończyły się towarzyskim remisem. Zwycięzcy zawodów otrzymali upominki. Przygotowano dla nich również poczęstunek. Spotkanie poprowadził Marek Rosłoniec - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówniepełnosprawnizawodyzajęcia sportoweMarek RosłoniecUrszula MikołajczykWTZ WyszkówOREW WyszkówMarian PopławskiZespól Szkół nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Środa
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org