REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Niepełnosprawni są sprawni", czyli razem na sportowo

Sport

23 sierpnia na kompleksie boisk Orlik w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie zorganizowane spotkanie sportowo - rekreacyjne pod hasłem "Niepełnosprawni są sprawni". Wydarzenie było podsumowaniem cyklu zajęć sportowych dla podopiecznych WTZ, PŚDS i OREW, które odbywały się podczas wakacji. Spotkanie zorganizowano po raz pierwszy. Celem zmagań rekreacyjnych była integracja i sprawdzenie się w różnych dyscyplinach sportowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgromadzonych witała Urszula Mikołajczyk - przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie.

- Impreza ta jest zorganizowana troszkę żywiołowo, spontaniczne, ale podobno takie imprezy są najlepsze. Przez okres wakacji nasi uczestnicy już po raz kolejny mogli korzystać z boiska przy Zespole Szkół nr 1, oczywiście nieodpłatnie, a to dzięki gościnności dyrektora Mariana Popławskiego. Pan dyrektor kolejny rok otwiera się na nasze potrzeby, potrzeby zajęć sportowych. Mamy możliwość korzystać z Orlika kilka razy w tygodniu. Jest to bardzo ważne dla nas wszystkich - mówiła.

W spotkaniu udział wziął również starosta Bogdan Pągowski.

- Życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń, przede wszystkim satysfakcji ze sportu, ponieważ jest to bardzo pożyteczna dziedzina w naszym życiu. Sport, wychowanie w duchu fair play jest bardzo ważne - mówił.

Spotkanie rozpoczęło się od energicznej zumby, poprowadzonej przez instruktorkę Magdalenę Pujer. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy ruchowe oraz konkurencje rekreacyjne. Rozegrany został towarzyski mecz piłki nożnej między placówkami, drużyny liczyły po sześciu zawodników. Pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany. Sędzią głównym był Cezary Maciorowski. Zorganizowano także zawody rzutów do kosza. Wyłoniono Króla rzutów do kosza, a został nim Robert Sakowski z PŚDS, który wykonał cztery celne rzuty. Zawody poprowadziły Mariola Napiórkowska i Karolina Kozon. Dla opiekunów, rodziców i gości zorganizowane były zawody w Bocce, które poprowadziła Anna Maksiak. Zwycięzcami zostali Teresa Fidura i Piotr Kajdanowicz, Jadwiga Gorczyca i Katarzyna Gorczyca, Tomasz Tryc i Grzegorz Tański. Uczestnicy mogli również wziąć udział w rzucie piłką lekarską na odległość, a zawody poprowadziły Marta Frąckiewicz i Ewa Merkler. W kategorii kobiet najlepsza była Paulina Wysocka z PŚDS, która rzuciła 16,5 metra. W kategorii mężczyźni najlepszy okazał się Jerzy Kuciński z PŚDS, rzucając 21,5 metra. Odbyły się także towarzyskie rozgrywki rzutów woreczkami do celu, konkurs z szarfą i pachołkami, tor przeszkód w którym liczyła się szybkość, precyzja i dokładność, zawody nadzorowały Małgorzata Bonalska i Katarzyna Jasińska. Najbardziej obleganą konkurencją było zbicie piłką kręgli, poprowadzone przez Annę Mielczarczyk i Anetę Bloch. Najlepszy okazał się Mariusz Karasiewicz z PŚDS. Sporej sprawności i siły trzeba było użyć przy konkurencji w przeciąganiu liny poprowadzonej przez Andrzeja Gałązkę. Zmagania te zakończyły się towarzyskim remisem. Zwycięzcy zawodów otrzymali upominki. Przygotowano dla nich również poczęstunek. Spotkanie poprowadził Marek Rosłoniec - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówniepełnosprawnizawodyzajęcia sportoweMarek RosłoniecUrszula MikołajczykWTZ WyszkówOREW WyszkówMarian PopławskiZespól Szkół nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Narkotyki ukrył w skarpetce
Zapraszamy aby skontaktować leszczydół Stary.
Marta
Narkotyki ukrył w skarpetce
reklamowka chyba z biedronki
stefan
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Pokłosie żałosnych przewozów Kolei Mazowieckich jednak cały czas daje się we znaki.
SG
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org