REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wybuch gazu w Ośrodku MONAR w Wyszkowie. Jeden ranny (zdjęcia, video)

Na Sygnale

Poparzeniom pierwszego stopnia uległ jeden z pacjentów Ośrodka MONAR przy ul. Komunalnej w Wyszkowie. Do nieszczęścia doszło w chwili wybuchu butli z gazem popołudniem 17 sierpnia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po godz. 15.00 wyszkowska straż pożarna otrzymała wezwanie do zdarzenia na terenie Ośrodka MONAR przy ul. Komunalnej w Wyszkowie. W budynku, w pomieszczeniach kuchennych, doszło do wybuchu gazu. W chwili zdarzenia w kuchni przebywał jeden z pacjentów, który prawdopodobnie dokonywał wymiany butli gazowej. Wówczas doszło do wybuchu. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Z budynku ewakuowano 34 osoby, w tym dziecko. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala jednego poszkodowanego. Doznał on poparzeń pierwszego stopnia twarzy, rąk i klatki piersiowej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Ośrodku przebywa 35 osób - pacjentów i terapeutów. W drugiej części budynku mieści się także hostel i ośrodek interwencji kryzysowej. Nikt więcej nie ucierpiał w tym zdarzeniu, jednak w najbliższym czasie mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w funkcjonowaniu Ośrodka. Kuchnia Monaru kompletnie nie nadaje się do użytku. Obecne na miejscu zdarzenia służby nadzoru budowlanego nie stwierdziły natomiast zagrożenia dla konstrukcji budynku. Nie ma przeciwwskazań do mieszkania w nim, choć gmina Wyszków i powiat wyszkowski zadeklarowały zabezpieczenie mieszkań tymczasowych. Ośrodek Pomocy Społecznej zabezpieczy natomiast posiłki dla pacjentów Monaru. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


MONAR WyszkówWyszkówwybuch gazustraż pożarna w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Małgorzaty, Marty, Nikifora

REKLAMA

Pracuj.pl