W gminie Wyszków mieszka około 7 tysięcy seniorów. To z myślą o nich początek października upłynął pod znakiem różnorodonych wydarzeń, których osoby "złotego wieku" były adresatami i bohaterami jednocześnie. Tegoroczne Dni Seniora rozpoczęły się w Wyszkowie 1 października mszą świętą w kościele pw. św. Wojciecha. W piątek, 6 października, seniorzy spędzali czas na aktywności fizycznej. Gościli w hali WOSiR, gdzie odbyły się konkrencje sportowo-rekreacyjne, czasami z przymrużeniem oka, a także lekcja zumby z Joanną Zglec. Jedną z konkurencji była "mumia", którą wygrali Roman Szymanik i Hanna Gałązka. Specjalnych przygotowań i aranżacji wymagała "gospodarska zagroda", a najlepiej ze zbieraniem jajek na czas poradziła sobie Hanna Zielińska. Zacięta rywalizacja stoczyła sie przy tarczach do lotek. "Łeb w łeb" do końca walczyli Maria Leszczyńska i Jan Marchewka, ale puchar ostatecznie zdobyła kobieta.
W sobotę, 7 października seniorzy przenieśli się do WOK Hutnik na kulturalną i duchową część obchodów ich święta. Uczestników powitała Rada Seniorów na czele z Marią Ślubowską oraz z prowadzącymi imprezę - Marią Jachno i Danutą Napiórkowską. Wydarzenie rozpoczęto życzeniami dla wszystkich zgromadzonych w WOK Hutnik. Burmistrz Wyszkowa również dołączył do tych ciepłych słów.
- Niech ta jesień życia dla nas wszystkich będzie pogodna i kolorowa - mówił Grzegorz Nowosielski. - Jestem pod wrażeniem kreatywności naszych seniorów. Jesteście dla nas mądrością inspiracją i radością.
Głos zabrał też szef Rady Seniorów z Szydłowca, który przyjechał na zaproszenie Rady Seniorów z naszej gminy. Gościem była również Teresa Wosińska, przewodnicząca Wołomińskiej Rady Seniorów. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowano liczne atrakcjie. Na scenie wystawiono sztukę teatralną, w której zagrali wyszkowscy seniorzy - grupa teatralna "Pomimo" działająca pod egidą Domu Dziennego Pobytu "Senior" w Wyszkowie. Aktorzy przygotowali spektakl Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność Pani Dulskiej". Seniorzy obejrzeli również występ zespołu z Szydłowca pod nazwą "Fantazja" pod kierownictwem Anny Tchórzewskiej. Wykonał on utwory pt. "Złoty pierścionek", "Ale to już było", "Żyjmy pełnym życiem". W przerwach między piosenkami zaprezentowali zabawny skecz pt. "Lokomotywa". Następnie na scenie pojawił się zespół śpiewaczy "Wyszkowiacy" pod kierownictwem Czesława Kwiatkowskiego, który wykonał pieśni rozrywkowe. Mogliśmy również usłyszeć zespół "Nadbużanie", przygotowany pod kierownictwem Doroty Wojtkowskiej. Na koniec wystąpił wyszkowski Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" pod kierownictwem Danuty Deptuły. Artyści w strojach kurpiowskich barwnie prezentowali się na scenie. Wykonali tańce i pieśni ludowe.